مشاور روانشناس آویژه مشاور روانشناس آویژه .

مشاور روانشناس آویژه

راهکارهای ازدواج موفق

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
راهکارهای ازدواج موفق همچون پلی است برای عبور از یک پرتگاه که اگر به درستی از آن عبور کنید قطعا به یک ازدواج موفق دست خواهید یافت . برای انتخاب درست راهکارهای ازدواج موفق بهتر است ابتدا به خودتان نگاهی بیاندازید . همانطور که می دانید برای یک جهانبینی درست ابتدا باید یک خودشناسی درست داشته باشید . شخصیت درونیتان را به چالش بکشید و خواسته ها و معیارهای ازدواج را برای خودتان مشخص کنید . بعد از مشخص کردن ملاک های ازدواجتان مشخص کنید هدفتان از ازدواج چیست و با ازدواج انتظار چه تغییری در زندگیتان دارید . با همین چند کار ساده به بسیاری از راهکارهای ازدواج موفق دست پیدا کرده اید . اگر در پیدا کردن هریک از موارد راهکارهای ازدواج موفق به مشکل برخوردید به یک مرکز مشاوره ازدواج مراجعه کنید .
بیشتر بخوانید: مهمترین معیارها و شرایط ازدواج دختر چیست
راهکارهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی
راهکارهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی نیز تعریف شده است . روانشناسان با در نظر گرفتن چارچوب های تخصصی مثل میزان اختلاف سنی ، شخصیت های فردی ، موقعیت مالی و اجتماعی و … و با تست های ازدواج و جلسات مشاوره خانواده نسبت به ملاک های شخصی هر فرد می توانند یک ازدواج موفق را برای افراد رقم بزنند .ازجمله راهکارهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی نگاه افراد به فلسفه ازدواج است اینکه خواسته های یک زوج از ازدواج ، مشترک باشد می تواند تاثیرمفیدی را بر روی زندگی مشترک بگذارد .
همچنین اعتقادات و اهمیت دین نیز در جامعه و فرهنگ ما برای ازدواج امری مهم تلقی می شود . از جمله راهکارهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی بد نیست به بلوغ فکری و بلوغ جنسی نیز اشاره کنیم یکی از شروط مهم برای ازدواج این است که هردو طرفین به یک ثبات عقلی و درکی رسیده باشند تا توان اداره یک زندگی و مقابله با مشکلات را داشته باشند .
بیشتر بخوانید: شرایطی که یک ازدواج خوب باید داشته باشد چیست ؟
راهکارهای ازدواج موفق از نظر اسلام
راهکارهای ازدواج موفق از نظر اسلام بسیار ساده و بیشتر برای ترویج ازدواج آسان است . دین اسلام ازدواج را کامل کننده نیمی از دین انسان تشبیه کرده است و ازدواج را امری مهم برای سعادت انسان تلقی می کند و از همین رو تمام راهکارهای دین به صورتی شکل گرفته که فردی که قصد ازدواج دارد به راحتی برای این امر مقدس اقدام نماید . در نتیجه راهکارهای ازدواج موفق از نظر اسلام سعی در ترویج جوانان به ازدواج آسان دارد و بسیار ذکر شده که هیچگاه برای ازدواج نگران مسائل مالی نباشید و به رزاقیت خداوند اعتماد داشته باشید .
با توجه به راهکارهای دین اسلام برای ازدواج موفق بهتر است جوانان به دنبال مقایسه زندگی خود با دیگران نباشند و اهداف مشخص خود را داشته باشند و در زندگی مشترک سعی کنند با قناعت آرامش را میهمان سفره زندگیشان کنند . در دین اسلام با الگو قرار دادن زندگی مشترک حضرت فاطمه (س) و علی (ع) می توان بهترین راهکارهای یک ازدواج موفق را بدست آورد و از آن در زندگی مشترک شخصی استفاده نمود .
بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج
راهکارهای ازدواج موفق برای دختران
راهکارهای ازدواج موفق برای دختران از جمله نگرانی های مادران می باشد . با توجه به تغییر روند زندگی در دهه های اخیر و تغییر نحوه ازدواج های سنتی اغلب والدین ، نگران نحوه انتخاب همسر فرزند خود ازجمله دخترشان هستند . در گذشته با دخالت مستقیم خانواده در ازدواج فرزند فرد مورد نظر ابتدا مورد تایید خانواده قرار می گرفت درنتیجه خانواده احساس آرامش بیشتری می کرد . اما امروزه که نحوه ازدواج ها دچار تغییراتی شده که خانواده ها دخالت کمتری در انتخاب همسر فرزندشان دارند بهتر است برای تشخیص صلاحیت خواستگار به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنند .
همچنین جلسات خواستگاری ، دیدارهای دوران نامزدی برای شناخت بیشتر از یکدیگر و آشنایی از جزئیات رفتاری یکدیگر بسیار مفید است البته بهتر است سعی کنید در این دوران دچار وابستکی های عاطفی نشوید تا بتوانید با عقل و منطق تصمیم بگیرید .
بیشتر بخوانید: مناسب ترین و بهترین اختلاف سنی برای ازدواج
راهکارهای ازدواج موفق برای پسران
راهکارهای ازدواج موفق برای پسران نیز از اهمیت بالایی برخوردار است . در انتخاب معیارهای ازدواج مهم ترین امر خودشناسی است که پیش تر به آن اشاره کردیم . در فرهنگ ما که پسران برای درخواست ازدواج پیش قدم می شوند لازم است که در وحله اول خودشناسی کاملی داشته باشند سپس معیارهای منطقی درستی داشته باشند تا در انتخاب همسر دچار مشکل نشوند . نکته حائز اهمیت در انتخاب پسران این است که ظاهر بین نباشند و ملاک های خود را صرفا بر اساس زیبایی و یا مادیات طراحی نکنند . اهمیت دادن به اصالت خانوادگی و شخصیت فردی و اعتقادات مذهبی اهداف مشترک در زندگی بسیار مهم تر از زیبایی های ظاهری است .
بیشتر بخوانید: انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی ازدواج
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : How To Have A Happy Marriage: 7 Powerful Secrets From …
 برای مشاوره در زمینه راهکارهای ازدواج موفق 
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۵:۵۵ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

راه های ازدواج موفق

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
راه های ازدواج موفق ممکن است پیچیده بنظر برسد اما اگر از جزئیات آن و نحوه بکار گیری در زندگی آگاه باشید نه تنها پیچیده و سخت نیست بلکه به سادگی تغییرات مثبت شگفت انگیزی در زندگی مشترک ایجاد می کند .براساس تحقیقات و نظر روانشناسان راه های ازدواج موفق به عوامل زیادی بستگی دارد . براساس این تحقیقات با انجام آزمایشات و تست های روانشناسی بر روی زوج های زیادی به این نتیجه رسیده اند که عواملی مانند اختلاف سن ، تفاوت های فرهنگی و مالی و اعقاید و مذهب می تواند در داشتن یک ازدواج موفق موثر باشد . راه های ازدواج موفق همانند شاه کلیدی است که همه ی در های بسته به واسطه آن باز می شود درنتیجه با استفاده از راه های ازدواج موفق به زندگی ایده آلتان دست پیدا می کنید .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق
راه های ازدواج موفق و سالم
راه های ازدواج موفق و سالم شما را در داشتن یک زندگی شاد و موفق کمک می کند . برای داشتن یک ازدواج موفق لازم است ابتدا انتخاب درستی از کسی که قرار است سال ها شریک و همراهتان باشد داشته باشید . برای اطمینان از انتخابتان لازم است ابتدا زمینه لازم برای انتخابتان را فراهم کنید . یکی از پیش نیاز های مهم برای انتخاب همسر این است که ابتدا شرایط خود و خواسته هایتان را بسنجید و در حقیقت نگاه واقع بینانه ای به خود و زندگیتان داشته باشید سپس به سراغ مراحل بعدی بروید . در مرحله بعدی لازم است لیستی از معیارهای ازدواج تهیه کنید و مشخص کنید کدام یک از ملاک ها برایتان الویت دارد درنتیجه هنگام آشنایی با فردی که قرار است همسرآینده تان شود او را با لیستتان مقایسه کنید.
همانطور که می دانید راه های ازدواج موفق و سالم شما را از سردرگمی و ترس از انتخاب در می آورد و راه را پیش رویتان قرار می دهد . راه های ازدواج موفق و سالم را می توانید توسط راهنمایی از مشاوره قبل از ازدواج نیز بدست بیاورید و به کمک او از انتخابتان مطمئن تر شوید .
بیشتر بخوانید: موفقیت در ازدواج
مهارت ها و راه های ازدواج موفق
مهارت ها و راه های ازدواج موفق تنها برای قبل از ازدواج نیست و در بسیاری از موارد راه میانبری برای بهبود بخشیدن به زندگی کسانی است که سال هاست زندگی مشترک را آغاز کرده اند . با بکارگیری مهارت ها و راه های ازدواج موفق سعی کنید به زندگی که دچار روزمرگی شده است انرژی تازه ای بدهید و همه چیز را از نو پایه گذاری کنید .
گذشته را فراموش کنید به دنبال اصلاح اخلاق و رفتار های خود باشید سپس از همسرتان بخواهید در فرصتی مناسب با شما صحبت کند و با هم مشکلات را برطرف کنید قبل از آنکه شروع به گله و شکایت از هم دیگر کنید لیستی از ویژگی های مثبت همسرتان را تهیه کنید . سپس بزرگ ترین عیب همسرتان را با او درمیان بگذارید و از او بخواهید که برای بهبود زندگیتان در برطرف کردن آن رفتار یا عادت سعی کند . قطعا شاهد بهبود روز به روز شرایط زندگیتان خواهید بود . و در آخر اگر مشکل در این مرحله نیز قابل حل نبود بهتر است آن را با یک مشاوره ازدواج درمیان بگذارید تا با تجربه و تخصص به کمک شما بیاید در این مرحله حتی می توانید به راحتی با مشاوران تلفنی در ارتباط باشید و رفتار های خود و همسرتان را مدیریت کنید .
بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق
مهمترین راه های ازدواج موفق
مهمترین راه های ازدواج موفق تطابق خواسته ها و معیارهای ازدواج با همسر است . از دیگر نکات مهم و اساسی که در زندگی مشترک بسیار ضروری است گذشت است . گاهی لازم است در برخی موارد از خود فداکاری و گذشت نشان دهید و خواسته ی همسرتان را نیز در نظر بگیرید قطعا بعد از گذشت چند وقت در موضوعات دیگر شما شاهد گذشت همسرتان خواهید بود و به این ترتیب هیچگاه دچار مشکلات بزرگ تر نمی شوید چرا که همواره هردو به دنبال فراهم کردن آرامش یکدیگر هستید .
بیشتر بخوانید:نشانه‌ های مردانی که قصد ازدواج دارند چیست ؟
بهترین راه های ازدواج موفق
بهترین راه های ازدواج موفق توسط تحقیقات روانشناسان معتبر تعیین شده است اما با توجه به شرایط خاص زندگی هر فرد نسبت به فرد دیگر همواره بهترین مشاور هر کس در زندگی خود اوست تنها در برخی موارد به دلیل پیچیدگی و یا استرس ها و فشارهای روانی ممکن است به تنهایی قادر به تصمیم گیری درست نباشیم در این صورت راهنمایی از یک عامل سوم معتبر و آگاه بسیار مفید است که مشاوره های ازدواج و خانواده برای همین امر آماده خدمت رسانی هستند .
بیشتر بخوانید: نشانه‌ های مردانی که قصد ازدواج ندارند چیست ؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه ازدواج موفق آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : ۱۱ Ways To Make Your Long-Term Marriage Happier
 برای مشاوره در زمینه راه های ازدواج موفق
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۱:۴۱ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

راز زندگی موفق چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
راز زندگی موفق یک سوال بزرگ در ذهن تمام زوج‌ هایی است که مادام احساس می کنند که زندگی مشترک آن ها در وضعیت ایده آل خود نمی باشد . راز زندگی موفق هرگز محدود به یک جنبه خاص مانند عشق یا وضعیت مالی نمی باشد . بلکه راز زندگی موفق نکاتی اصولی هستند که تمام جوانب زندگی را تحت شعاع قرار می دهند . راز زندگی موفق گنجینه ای از مهارت ها می باشد که بخش بزرگی از آن اکتسابی و قابل آموختن است . مشاوره خانواده میتواند با تحلیل وضعیت و شرایط زندگی مشترک شما و توجه به نقاط قوت و ضعف موجود ، راز زندگی موفق را به شما بیاموزد .
بیشتر بخوانید: مهارت ها در روانشناسی ازدواج موفق
راز زندگی موفق زناشویی
راز زندگی موفق زناشویی در دنیای امروزی که به کرات شاهد طلاق عاطفی ، جدایی و زندگی های پر از اختلاف ،کشمکش ، و نزاع هستیم میتواند نجات بخش باشد . راز زندگی موفق زناشویی همان باید ها و نباید هایی هستند که زوجین باید نسبت به یکدیگر و نسبت به زندگی در شرایط مختلف به جا بیاورند . راز زندگی موفق زناشویی دارای اصول و ارکان مشترکی است اما هرگز از زندگی دیگران قابل کپی برداری نمی باشد چرا که هر زوج زندگی منحصر به فرد خود را دارند پس نمی‌توان به دنبال تقلید کورکورانه از زندگی دیگران انتظار یک زندگی زناشویی موفق را داشت .
بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج موفق را بهتر بشناسیم
راز زندگی موفق زوجین
راز زندگی موفق زوجین اگر بخواهد به صورت سوال از زوج های مختلف پرسیده شود ممکن است پاسخ های متعدد و متنوعی را شاهد باشیم چراکه راز زندگی موفق زوجین با توجه به شخصیت زوج ، سن زوجین ، وضعیت اجتماعی زوج ، عقاید ، افکار ، فرهنگ و علایق زوج ، وضعیت مالی زوج و . . . ممکن است متفاوت باشد . یعنی زوج با توجه به وضعیتی که در آن قرار دارند و شکل رابطه آن ها ، ممکن است راز موفقیت رابطه خود را در گرو موارد خاصی بدانند به همین دلیل است که نمیتوان راز زندگی موفق را کپی برداری کرد اما میتوان آن را الگوی خود قرار داد .
اصلی ترین راز زندگی موفق
اصلی ترین راز زندگی موفق می تواند شامل موارد زیر باشد . ابراز علاقه کلامی ، بیان واضح احساسات ، افکار ، نظرات و عقاید ، گوش دادن بجا و به اندازه به یکدیگر ، توجه به کیفیت و کمیت رابطه زناشویی ، قدردانی از یکدیگر ، شناخت مسئولیت ها و پذیرش آن ها ، درک تفاوت های فردی و فطری زن و مرد ، احترام متقابل ،بیرون رفتن و گذراندن وقت به صورت دو نفره ، کمک به پیشرفت فردی و اجتماعی یکدیگر ، داشتن هدف و برنامه ریزی برای آن ، اختصاص دادن وقت برای توجه به نقاط ضعف و قوت زندگی مشترک ، واقع گرایی و حذف توقعات غیر معقول از یکدیگر ، پذیرش اشتباهات و تلاش برای رفع آن ها و . . .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق
راز خوشبختی در زندگی زناشویی
راز خوشبختی در زندگی زناشویی به دیدگاه و تعریف فرد از خوشبختی نیز بستگی دارد . طبیعتا فردی که به شدت مادی گرا است وضعیت مالی آنچنانی را خوشبختی میداند و کار و سرمایه گزاری را راز خوشبختی . اما اگر تعریف از خوشبختی تعالی همه جانبه زوج باشد پایه ها و اصول مشترکی دارد که برخی از آن ها مانند دوران شناخت ، مربوط به قبل از ازدواج است و میتوان از طریق مشاوره قبل از ازدواج آن ها را فرا گرفت . برخی دیگر نیز مربوط به مهارت های زندگی مشترک است و مشاوره ازدواج میتواند راهنمای ما در این زمینه باشد . راز های ازدواج موفق و خوشبختی به راحتی قابل یادگیری و اجرا می باشند فقط نیازمند مطالعه در این زمینه و استفاده از تجربه افراد متخصص مانند کارشناسان مشاوره خانواده میباشد .
بیشتر بخوانید: موفقیت در ازدواج
سوالات متداول
زندگی مشترک موفق چگونه است ؟
زندگی مشترک موفق بگونه ای است که زوج از نظر شخصیتی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی ، روحی روانی رو به پیشرفت و تکامل باشند .
اصول زندگی موفق چیست ؟
کسب مهارت های زندگی مشترک برای داشتن واکنش مناسب در شرایط مختلف از اصول زندگی موفق است .
ویژگی زندگی خوب چیست ؟
علاقه پایدار دو طرفه ، صمیمیت و نشاط ، تعهد و وفاداری ، هدف ، برنامه ریزی ، پیشرفت ، انگیزه و امید به آینده و . . . از نشانه های زندگی خوب می باشند .
بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع:What is the Secret to Success in Life? 
 برای مشاوره در زمینه راز زندگی موفق چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۲:۳۱ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
اهمیت مشاوره قبل از ازدواج را میتوان با توجه به آمار ازدواج های ناموفق درک کرد . طلاق عاطفی هنجاری است که بیشتر از جدایی زوج نگران کننده میباشد و اهمیت مشاوره قبل از ازدواج را توجیه میکند . شناخت کافی زوج از یکدیگر مسئله ای میباشد که میتوان به وسیله آن موفقیت یا عدم موفقیت ازدواج را پیش بینی کرد اما این شناخت باید اصولی و حقیق باشد .ضرورت مشاوره قبل از ازدواج به این دلیل است که به کمک آن میتوان به شناخت نسبی لازم دست پیدا کرد . اهمیت مشاوره قبل از ازدواج در شرایطی مانند ازدواج سنتی ، ازدواج اینترنتی ، ازدواج مجدد و . . . دو چندان می شود چرا که این موارد از حساسیت های خاص خود برخوردار هستند .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج
اهمیت مشاوره قبل از ازدواج مجدد
اهمیت مشاوره قبل از ازدواج مجدد همانطور که گفته شد دو چندان و جزء موارد حساس میباشد . اهمیت مشاوره قبل از ازدواج مجدد به این دلیل است که به طور کل طلاق باعث میشود آسیب های روحی روانی خاصی به فرد وارد شود و تا زمانی که فرد کاملا احیا نشود نباید اقدام به ازدواج مجدد کند یعنی فرد باید کاملا آمادگی تشکیل زندگی مشترک را داشته باشد .با مشاوره قبل از ازدواج میتوان آمادگی فرد را برای ازدواج مجدد سنجید . طبیعتا حساسیت ازدواج مجدد بسیار بالا تر از اولین تجربه میباشد چرا که اگر انتخاب فرد اشتباه باشد این بار آسیب روحی بسیار جدی تری را متحمل خواهد شد . از این رو اهمیت مشاوره قبل از ازدواج مجدد قابل درک است تا فرد بتواند معیارهای ازدواج خود را به درستی در فرد مقابل تشخیص دهد و به شناخت لازم دست پیدا کند .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق
ضرورت و اهمیت مشاوره قبل از ازدواج
ضرورت و اهمیت مشاوره قبل از ازدواج به این خاطر میباشد که زوج باید بتوانند تمام کلید های اصلی یک ازدواج موفق را تشخیص دهند . یعنی تمام مواردی که در یک ازدواج تاثیر گذار هستند و کیفیت ازدواج را تعیین میکنند باید برای زوج روشن شوند . همچنین زوج باید بتوانند معیار های ازدواج خود را به درستی و به ترتیب اهمیت اولویت بندی کنند . با توجه به مطالب فوق ضرورت مشاوره ازدواج قابل درک میباشد . در کنار مشاوره ازدواج میتوان در مسیری درست به تصمیم درست دست پیدا کرد . چرا که آشنایی پیش از ازدواج اگر در کنار مشاوره قبل از ازدواج نباشد ممکن است از مسیر خود منحرف شود و نتیجه مطلوبی ندهد .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
درک اهمیت مشاوره قبل از ازدواج
درک اهمیت مشاوره قبل از ازدواج نباید زمانی باشد که اختلافات و مشکلات گریبان گیر زندگی مشترک زوج شده اند . بسیاری از افراد پس از شروع زندگی مشترک به مرور و در پی ناسازگاری ها به این نتیجه میرسند که تفاهم و تناسب لازم را با همسر خود ندارند و زندگی مشترک آنان کیفیت لازم را ندارد اما در این موارد فرصت تجدید نظر از دست رفته است اگر زوج توان ایجاد سازش و بهبود رابطه را نداشته باشند دو حالت روی خواهد داد ، یا زوج تصمیم به جدایی خواهند گرفت و یا حالت بدتر از آن یعنی طلاق عاطفی رخ خواهد داد .
در این جا متوجه ضرورت مشاوره قبل از ازدواج خواهید شد . با مشاوره ازدواج میتوان با توجه به شاخص ها میزان میوفقیت ازدواج را پیش بینی کرد چرا که این شاخص ها حاصل سال ها پژوهش ، تحقیق و تجربه روانشناسان در زمینه ازدواج و زندگی مشترک میباشند .
بیشتر بخوانید: هدف از ازدواج از نظر روانشناسی
اهمیت مشاوره قبل از ازدواج جوانان
اهمیت مشاوره قبل از ازدواج جوانان به دلیل آسیب های جدی است که امروزه متوجه زندگی مشترک هستند . آسیب هایی که علاوه بر صدمه زدن به زوج در قالب آسیب اجتماعی نیز نمود پیدا خواهند کرد . ازدواج های زود هنگام ، ازدواج دیر هنگام ، خیانت ، طلاق عاطفی و . . . برخی از این مشکلات میباشند . بیشتر این مشکلات به دلیل نبود آگاهی کافی و درک درست از زندگی مشترک میباشد .مشاوره خانواده میتواند دید زوج را به روی حقیقت زندگی مشترک باز کند . مسائل حائز اهمیت و تاثیر گذار در کیفیت زندگی مشترک را به آنان متذکر شود و مهارت های زندگی را به آنان آموزش دهد . همچنین این مشاوره میتواند در تمام طول زندگی برای حفظ و ارتقا کیفیت زندگی ادامه پیدا کند .
بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : The Importance of Premarital Counseling
 برای مشاوره در زمینه اهمیت مشاوره قبل از ازدواج چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۲:۰۰ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

معایب ازدواج فامیلی

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
معایب ازدواج فامیلی دو بحث را پیش می آورد . ابتدا اینکه هر زن و مردی دوست دارد برخی از مسائل خانواده اش را از همسرش پنهان نگه دارد . این کتمان کردن با صداقت منافاتی ندارد . هر کسی میتواند بدون اینکه احساس گناه یا کذب کند رازهایی برای خود داشته باشد . این رازها نباید مواردی باشند که در آینده و زندگی فعلی آنها دخیل باشد . مثلا اینکه یکبار ازدواج کرده باشد ، یا فرزندی داشته باشد . اما اگر فقط یک مراسم نامزدی داشته و خیلی زود به هم خورده دلیلی ندارد همسر بداند . از معایب ازدواج فامیلی اینست که اینگونه اسرار برملا است . از معایب ازدواج فامیلی همین بس که مثلا نوجوانی برای کسی قلبش تپیده هیچ ارتباطی با هم نداشته اند . همه فامیل از آن مطلعند لزومی ندارد همسر آینده این را بداند ولی میداند .
بیشتر بخوانید: بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی
نقص های خانوادگی
از دیگر معایب ازدواج فامیلی اینست که زندگی جدید ممکن است مدام با زندگی خانوادگی مقایسه شود . جوانی در زندگی خود میخواهد به گونه ای دیگر زندگی کند . متفاوت با زندگی خانواده هسته اول . اما به او از طرف زوج تذکر داده میشود من زندگی تو را آنگونه دیده ام . این هم یکی دیگر از معایب ازدواج فامیلی است . یکی دیگر از معایب ازدواج فامیلی اینست که عیوب و نقصهای خانوادگی ممکن است به رخ کشیده شود . حال آنکه این عیوب ممکن است مربوط به سالهای گذشته باشد . پس لازم است برای اینگونه ازدواجها که اصلا پیشنهاد نمیشود حتما مشاوره قبل از ازدواج انجام شود . مشاوره ازدواج شروط ازدواج را یاداوری میکند . اینکه چه شرایطی تعیین کنیم و چه قرارهایی بگذاریم تا بتوانیم با آرامش زندگی کنیم .
بیشتر بخوانید: بهترین ازدواج فامیلی
مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی
مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی حتما باید در رسانه های کشور مورد تاکید قرار بگیرد . جملات عوامانه ای مانند «عقد دختر عمو پسر عمو در آسمانها بسته شده » اقوام را تحت تاثیر قرار میدهد . پسرعمو و دختر عمو بدون تعقل اقدام به ازدواج فامیلی میکنند . از مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی انتفال بیماری هایی که در اجداد وجود دارد به فرزندان است . هر کسی دوست دارد فرزندانی سالم بدنیا بیاورد اما غافل ازاینکه با یک اشتباه فرزندش را از سلامت محروم میکند . از مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی اینست که تشویقهایی برای ازدواج صورت میگیرد . وقتی حرف از بیماری زده میشود میگویند ما در نسل خود بیمار نداشته ایم که منتقل شود . از مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی میتوان به ازهم پاشیدن یک فامیل اشاره کرد .
در یک فامیل وقتی ازدواجی پیش می آید اگر این ازدواج دوام و بقا نداشته باشد . تصمیم به جدایی گرفته میشود در میان همه فامیل اختلاف بوجود می آید . در یک فامیل میتوان همسر خود را برمبنای معیارهای ازدواج مورد نظر سنجید و انتخاب کرد . اما به نظر میرسد خطرات و معایب بیشتری دارد . لازم است علاوه بر مشاوره ازدواج ، مشاوره ازدواج موفق نیز انجام داد.
بیشتر بخوانید: ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام
معایب ازدواج فامیلی برای بارداری
معایب ازدواج فامیلی برای بارداری از نظر سلامت به بیماری های ژنتیکی و توارثی برمیگردد . سلامت فرزندان این خانواده ها اگر در نسل بیماری وجود داشته باشد در معرض خطر جدی است . معایب ازدواج فامیلی برای بارداری را از نظر ار هاش یا گروههای خونی میتوان بررسی کرد . در یک فامیل بخصوص فامیل درجه دو احتمال هم گروه بودن خون با ار هاش های مختلف وجود دارد . لازم به ذکر است هم گروه بودن خون مشکل ساز نیست . ولی ار هاشهای مثبت و منفی قابل بررسی هستند . مشاوره ژنتیک و آزمایش خون برای قبل از بارداری بخصوص برای ازدواج های فامیلی واجب است .
مثلا اگر ار هاش خون مرد مثبت باشد و ار هاش زن منفی باشد . برای جنینی که گروه خونی با ار هاش مثبت دارد در بدن مادر آنتی بادی هایی بر علیه گلبولهای قرمز جنین ترشح میشود . شاید این عارضه برای جنین اول مشکل زیادی بوجود نیاوردچون مقدار انتی بادی ها قابل توجه نیست . اما برای جنین دوم احتمال سقط جنین وجود دارد . یا ممکن است کودک با زردی شدید دست و پنجه نرم کند چون میزان تماس خون مادر با جنین بیشتر شده است . . یکی دیگر از معایب ازدواج فامیلی برای بارداری احتمال بروز بیماری های توارثی خونی میباشد . برای اطلاع بیشتر بخش معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی را مطالعه بفرمایید .
بیشتر بخوانید: بدترین ازدواج فامیلی
معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی
معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی در تمام رسانه های باید آگاهی رسانی کامل شود . زیرا خطرات ناشی ازآن به فرزندانی منتقل میشود که حق سالم زندگی کردن از آنان گرفته شده است .آنهم بر اثر بی اطلاعی و بی تفاوتی پدر و مادر . بیماری های ژنتیکی بر اثر جهش یکی از کروموزومها و یا جفت کروموزوم بوجود می آِید . این جهش ممکن است در نسل اول به صورت پنهان بماند . ولی در نسل بعد بروز خواهد کرد و نتیجه آن تولد فرزندی است با بیماری . معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی همین بس که احتمال بروز بیماری در فرزندان زیاد است . در اثر بروز چنین واقعه ای پدر و مادر مدام احساس گناه کرده و به بیماری های روحی مبتلا میشوند . معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی برکسی پوشیده نیست ولی باید جدی گرفته شود .
بیشتر بخوانید: آیا مشکلات ژنتیکی ازدواج فامیلی را میتوان نادیده گرفت ؟
بی تفاوتی نسبت به نسبت فامیلی
هستند کسانی که نسبت به ازدواج فامیلی بیتفاوت هستند .یک زوج ممکن است به ظاهر سالم باشند و مشکلی نداشته باشند برای بیماران مبتلا به تالاسمی مینوردر دوران مجردی هیچ مشکلی وجود ندارد . اما اگر با یک نفر که او هم به ظاهر سالم ولی مینوراست ازدواج کند خطرناک میشود . بیست وپنج درصد احتمال بروز تالاسمی ماژور در فرزندان میرود . یک مینور نیازی به مراقبت ندارد به همین دلیل برای جلوگیری از ارعاب و ترس پزشکان به فرد تذکری نمیدهد . اما یک تالاسمی ماژور باید مدام تحت درمان باشد . یک جنین بتا تالاسمی ماژور ممکن است ناقص یا عجیب الخلقه بدنیا بیاید . مینور یک بیماری کم خونی ارثی است که با فقر آهن تفاوت دارد . اما تالاسمی ماژور به دلیل نقص گلبولین خون ظاهر میشود و گلبولهای قرمز را کوچک میکند . سقط این کودکان در هفته های اول منع قانونی ندارد البته با تشخیص پزشک قانونی .
بیشتر بخوانید: مشکلات ازدواج فامیلی را چگونه مدیریت کنیم
مشکلات و معایب ازدواج فامیلی
مشکلات و معایب ازدواج فامیلی علاوه بر مطالبی که عرضه شد اینست که تعداد افراد فامیل دیر به دیر زیاد میشود . ورود یک فرد جدید به حیطه اقوام باعث شادی و نشاط میشود . باعث تنوع در فرهنگ معاشرت میشود . این فرد جدید حرفهای جدید و سلایق جدید با خود به همراه می آورد . از مشکلات ومعایب ازدواج فامیلی همین است که دیگر این تنوع و زیبایی وجود ندارد .
بیشتر بخوانید: مراسم ازدواج فامیلی به چه صورت است ؟
سوالات متداول
بدترین نسبت فامیلی برای ازدواج چیست ؟
بدترین نوع ازدواج فامیلی ازدواج فرزندان خاله ها باهم ، فرزندان عموها ، فرزندان عمه و دایی باهم است . بدتر از آن اینست که فرزندان اینها هم با درجه دومیها ازدواج کنند . یعنی فامیل در فامیل . مثلا پدر ومادر پسر خاله دختر خاله هستند نوه ها هم با نسبتهای فامیلی ازدواج کنند .
ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام چیست ؟
در هیچ آیه ، حدیث و روایتی بر ازدواج فامیلی تاکید نشده است بلکه تشویق به زیاد شدن مسلمانان شده است یعنی با تزویج به تعداد مسلمانان افزوده شود . حتی ازدواج با فردی از ادیان دیگر به شرط مسلمان شدن آنها آزاد است این نشانگرآن است که اسلام بر ازدواج فامیلی تاکید نداشته است .
پرخطرترین ازدواج فامیلی ؟
ازدواجهایی است که هم پدر وهم مادر ناقل بیماریهای نهفته و پنهان هستند که شاید به ظاهر سالم باشند اما بیماری را به فرزندان انتقال میدهند .
در چه کشورهایی ازدواج فامیلی ممنوع است ؟
در کشور امریکا ازدواج فرزندان عموها ، خاله ها و دایی ها یک تابو محسوب میشود و عموم مردم با این رابطه مخالف هستند . ولی قانونی برای منع ازدواج ندارند . در کشور تاجیکستان ازدواج فرزندان خاله ، عمه ، دایی و عمو ممنوع است چون بیست وپنج درصد تولد معلولان این کشور در اثر ازدواج فامیلی بوده است .
چرا ازدواج فامیلی بد است ؟
عدم ازدیاد فامیل ، عدم تنوع و ورود افراد جدید به فامیل ، احتمال بیماریهای توارثی در فرزندان ، احتمال بروز بیماریهای ژنتیکی در فرزندان و برهم خوردن آرامش و آسایش زوجین .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع :What are the disadvantages of marrying a relative? 
 برای مشاوره در زمینه معایب ازدواج فامیلی
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۴:۱۲ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

رابطه های بی سرانجام چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
رابطه های بی سرانجام به رابطه هایی اطلاق میشود که به نوعی نا متناسب و یا مطابق با عرف نیستند . رابطه های بی سرانجام رابطه هایی هستند که از همان ابتدا قراری برای ازدواج گذاشته نمیشود . رابطه های بی سرانچام رابطه هایی هستند که در آن یک نفر استفاده میبرد و دومی با غم سر میکند . البته استثناهایی هم وجود دارند . رابطه های بی سرانجام پس ازمدتی خاتمه میابند . مدت آن به توافق ، احساس نیاز و بدست آمدن موقعیت جدید برای یکی از آنها بستگی دارد . رابطه های بی سرانجام هم هستند که هردو از جدایی ناراحت و غم آلود میشوند . رابطه های بی سرانجام هم ممکن است باشد که برای هردو نفراستفاده و بهره داشته بعد از جدایی هم غم زیادی برای آنها در پی نداشته است . اکنون با هم به بررسی این موارد مینشینیم .
بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق
نیاز های عاطفی
رابطه های بی سرانجام معمولا از جانب کسانی پیشنهاد میشود که احساس نیاز میکنند . نیاز به جنس مخالف ، نیاز به گریز از هسته اولیه خانواده وافرادی هم هستند که بدنبال کسانی هستند که از موقعیت و پول آنها استفاده و بهره ببرند .بهترین راه برای اینکه مورد سو استفاده قرار نگیریم اینست که با یک روانشناس یا مشاور مشورت کنیم . مرکز مشاوره آویژه بهترین راه برای انتخاب درست را مشاوره خانواده میداند . با این روش با صرف وقت کمتر شناخت پیدا میکنیم . راهنمایی میشویم و دست به انتخاب میزنیم . در اینگونه آشناییها بسته به هدف از آشنایی یکی سود و دیگری ضرر میکند . یکی از زوجها میداند که ابتدا اگر بخواهد از کسی استفاده کند طرف مقابل به او سودی نخواهد رساند . او نقش یک عاشق را بازی میکند تا دل او را بدست آورد و بعد به اهدافش برسد .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق
علائم رابطه های بی سرانجام
علائم رابطه های بی سرانجام ابتدا بی اعتمادی به یکدیگر است . در این ارتباطات چون یکی از آنها مطمئن است که این رابطه دائمی نیست هیچگاه اعتماد نخواهد کرد . این روابط معمولا هدفدار هستند . و هدف فقط سو استفاده است . ممکن است سواستفاده مالی ، عاطفی و یا جنسی باشد . از دیگر علائم رابطه های بی سرانجام سر به مهر نگاه داشتن مشخصات افراد خانواده و یا محل سکونت و حتی محل کار است . حال ممکن است هردو طرف برای ازدواج با هم رابطه داشته باشند اما تفاوت در آنها به طرز فاحشی نمود داشته باشد . ممکن است از طرف خانواده ها ممنوعیت ازدواج پیدا کنند . مشاوره قبل از ازدواج میتواند کمک خوبی به آنها باشد . با مشاوره ازدواج و بررسی وضعیت خانواده ها میتوان پی برد این رابطه میتواند به سرانجام برسد یا خیر .
بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق
نشانه های رابطه های بی سرانجام
نشانه های رابطه های بی سرانجام برای هر فرد با تجربه ای مشخص است . این رابطه ها سست و بی اساس هستند . از نشانه های رابطه های بی سرانجام بی اطلاعی هسته اول خانواده از این ارتباط است . اگر هم اطلاع داشته باشند با آنها معاشرت ندارند . به نوعی رابطه آنها رسمی نیست نه از نظر قانونی نه از نظر عرف و نه خانوادگی . از دیگر نشانه های رابطه های بی سرانجام نداشتن انسجام در بین زوج میباشد . آنها برنامه ای برای آینده ندارند و یا اگر دارند دراز مدت نیست . آرمانها و اهدافشان مشترک نمیباشد . از دیگر نشانه های رابطه های بی سرانجام اینست که آنها با هم متناسب نیستند . ممکن است از نظر سنی ، خانوادگی ، سطح فرهنگ ، سطح مالی و یا سواد هم سطح نباشند به عبارتی در یک یا چند مورد کفو هم نباشند .
بیشتر بخوانید: تست مشاوره قبل از ازدواج
انواع رابطه های بی سرانجام
انواع رابطه های بی سرانجام میتواند ازدواج موقت باشد . میتواند دوستی های کوچه خیابانی باشد ، میتواند دوستی های اینترنتی و مجازی باشد . از انواع رابطه های بی سرانجام میتوان به ارتباط زنان شوهر دار با پسران مجرد یا مردان متاهل اشاره کرد . ازدواج موقت که ازنامش پیداست ازدواجی است که به مدت معلوم دو نفر با هم معاشرت میکنند . دوستی های کوچه خیابانی هم رابطه هایی است که بدون شناخت و در بیرون از خانواده شکل میگیرند . از انواع رابطه های بی سرانجام که احساسات و روح طرفین بازیچه قرار میگیرد رابطه در دنیای مجازی است . در این روابط منشی دکتر خود را به جای پزشک جا میزند . راننده خود را به جای تاجر . بهیار پرستار و پرستار رزیدنت میشود . نه اینکه یکی از این مشاغل پست باشند و دیگری برتر اما بدی آن به اینست که واقعی نیستند .
با وجود انواع سیستمهای ارتباطی در دنیای مجازی که هزینه زیادی هم نمیخواهد حرفها گل می اندازند . ابتدا هردو عاشقانه و بیقرار با هم ارتباط دارند اما پس از چندی دانه به دانه حرفهای کذب از جایی سر بر می آورند . توجیه کردنها و دروغهای بعدی برای توجیه دروغ اول شروع میشوند . البته باز هم استثناهایی وجود دارند . اما خیلی از این روابط به ظاهر عاطفی منجر به اخاذی ، ریختن آبرو وحیثیت و غم واندوه میشوند . پسر بیست و اندی ساله که خود را عاشق تمام عیار زنی بالای چهل سال وانمود میکند . مردی که با گذاشتن عکس دختر بر روی پروفایلش طرف مقابل را تخلیه اطلاعاتی میکند و ازتمام رازها و مسائل خانوادگی او مطلع میشود . وکسانی که خود را خیر معرفی کرده و با دادن یک شماره کارت از طرف مقابل سو استفاده مالی میکند .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
تفاوت عشق واقعی با رابطه های بی سرانجام
تفاوت عشق واقعی با رابطه های بی سرانجام در اینست که یک رابطه با عشق واقعی حتی اگر خاتمه پیدا کند ایجاد عقده نمیکند . یک شکست شیرین خواهد بود . اما زمانی که یک دختر یا پسر احساس میکنند بازیچه شده اند بسیار ناراحت کننده است تاثیرات بد روحی بر روی افراد خواهد گذاشت . تفاوت عشق واقعی با رابطه های بی سرانجام در اینست که امکان وصال زیاد است . عشق به انسان انرژی میبخشد حال آنکه رابطه های بی سرانجام انرژی را میگیرند . بهتر است برای عشق واقعی نیز مشاوره خانواده بگیریم تا اگر منجر به ازدواج شد یک ازدواج موفق باشد .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی
سوالات متداول
نشانه های یک رابطه اشتباه چیست ؟
همگون نبودن زوج . مخالفت شدید خانواده های طرفین . نداشتن موقعیت مناسب برای باهم بودن . عدم اعتماد و اطمینان به هم . استفاده از راههای کم هزینه و رایگان برای ارتباط . تقاضای پول یا سوییچ ماشین و درخواست ایجاد یک موقعیت خوب .
نشانه های رابطه عاطفی سالم چیست ؟
آنها یکدیگر را دوست دارند . از هم شناخت دارند . تا حدودی خانواده ها از این رابطه مطلع هستند . قصد ازدواج دارند . برای آینده شان آرزوها و آرمانهای مشترک دارند . وجود خود آنها را دوست دارند نه موقعیتشان را . منتظر اولین فرصت برای آغاز زندگی مشترک هستند ممکن است این انتظار چندین سال هم طول بکشد .
نشانه های اصلی برای پایان یک رابطه کدام است ؟
سردی در رابطه ، سردی در کلام ، سردی در دیدار و سردی در معاشرت . نا امیدی در برنامه ای مشترک . نداشتن رویا و فانتزی های مشترک . سر درگمی در ارتباط ، ابراز نا خرسندی از وضعیت موجود و یا رفتار و موقعیت طرف مقابل .
عواقب نا خوشایند رابطه های بی سرانجام چیست ؟
اولین تاثیر بد آن شکست هردو یا یکی از آنها است . هدر رفتن لحظات عمر ، آسیب رسیدن به اعتماد به نفس ، احتمال بروز بیماری های روحی – روانی ، اتلاف وقت و صدمه دیدن اعتبار رفتار زناشویی و خانوادگی . انگ خوردن در جامعه .
چگونه از رابطه های بی سرانجام پیشگیری کنیم ؟
بهترین راه پیشگیری مشاوره است . شناخت به کمک یک روانشناس . تحقیق ، قبل از رابطه دقت و تیزهوشی ، احساساتی عمل نکردن و مشورت با کارشناسان کارامد ، در مورد رابطه های مجازی پاسخ ندادن به هر کلام و سلام .
بیشتر بخوانید: ازدواج سفید و عواقب آن چیست ؟
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه ازدواج سفید به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: ۱۰ Things You MUST Know About Relationships 
 برای مشاوره در زمینه رابطه های بی سرانجام چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۱:۲۵ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

کلاس های قبل از ازدواج چند جلسه است ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
کلاس های قبل از ازدواج طی چند جلسه و چگونه تشکیل میشوند ؟ بسیاری از افراد پیش از ازدواج تنها در یک جلسه مشاوره خانواده که پیش از عقد برای عموم زوجین تشکیل می شود شرکت می کنند . ناگفته نماند که تا چندی پیش اکثر زوجین به دلیل مباحث محدود و پیش پا افتاده از حضور در کلاس های قبل از ازدواج امتناع می کردند . اما امروزه با وجود گسترش مباحث و تاکید مسئولین ، شرکت در این کلاس ها برای پسر و دختر اجباری است . اما برخی افراد در کلاس های قبل از ازدواج که در دفاتر مشاوره و به صورت خصوصی برگزار می شوند شرکت می کنند .
کلاس های قبل از ازدواج یکی از راه های آگاه سازی و آموزش های اولیه ازدواج ، روابط زناشویی ، روش های بارداری و پیشگیری از بارداری و برخی نکات زناشویی دیگر است . کلاس های قبل از ازدواج با ایجاد نگرش صحیح در زمینه تاهل ، زندگی مشترک باعث تحقق ازدواج موفق و کاهش آمار طلاق می شوند .
بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج
دوره کلاس های قبل از ازدواج
دوره کلاس های قبل از ازدواج با ارائه مباحث آموزشی در زمینه ازدواج و انتخاب همسر خوب توانسته سطح آگاهی جوانان را در امر ازدواج ارتقا دهد . در دوره کلاس های قبل از ازدواج ، جوانان با مسائلی مانند هدف از ازدواج ، معیارهای ازدواج و ملاک های مهم در ازدواج ، اشتباهات رایج در زمینه ازدواج ، باید ها و نباید های آشنایی پیش از ازدواج ، شیوه درست آشنایی قبل از ازدواج ، مهارت های زندگی مشترک و . . . آشنا خواهند شد . در دوره کلاس های قبل از ازدواج که توسط مشاوران و متخصصان در زمینه ازدواج ارائه می شود زوجین می توانند با کسب آگاهی و شناخت لازم برای شروع یک رابطه و ازدواج موفق در زندگی مشترک خود قدم بردارند .
بیشتر بخوانید: تست روانشناسی قبل از ازدواج
فواید کلاس های قبل از ازدواج
فواید کلاس های قبل از ازدواج برای هر زوجی متفاوت است . چرا که میزان بازدهی و و استفاده ازمشاوره ازدواج به خود زوجین بستگی دارد . اینکه تا چه میزان توانسته اند از آموزش های ارائه شده بهره بگیرند . آیا هر دو طرف آموزش های دریافتی را به درستی در زندگی اجرا نموده اند ؟ به همین دلیل نمی توان به طور دقیق میزان بازدهی و فواید مشاوره قبل از ازدواج را بیان کرد .
اما قطعا در این دوره از کلاس ها نکات و تکنیک های لازم جهت شروع یک زندگی موفق ارائه خواهد شد . به طور مثال آشنایی هرچه بیشتر دختر و پسر با همدیگر و خانواده ها ، بازگو کردن شرایط خاصی که زوجین برای هم در نظر دارند از قبیل ادامه تحصیل ، محل سکونت و یا شرایط شغلی و مسائل دیگر ، برنامه ریزی و شناخت اهداف مشترک در زندگی ، ایجاد نگرش منطقی و اصولی تر به مسئله ازدواج از جمله فواید کلاس های قبل از ازدواج می باشد .
بیشتر بخوانید: آیا استخاره برای ازدواج صحیح است ؟
آموزش کلاس های قبل از ازدواج
آموزش کلاس های قبل از ازدواج باید به گونه ای باشد که زوجین بتوانند مهارت ها و روش های تشکیل یک زندگی‌ مشترک را بیاموزند . این آموزش ها باید مباحث کلیدی و کاربردی را شامل شوند . زوجین باید تکنیک های روابط زناشویی را بیاموزند . روش مواجهه با مشکلات و مسائل زندگی مشترک را یاد بگیرند . بتوانند نقاط مشترک و تفاوت های همدیگر را بفهمند . این آموزش ها باید در چارچوب الگوهای علمی و فلسفی خود اجرا شوند . دزوجین باید با معیارهای ازدواج ، خواسته ها ، اهداف و برنامه های بلند مدت همدیگر آشنا شوند .
بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق
بهترین کلاس های قبل از ازدواج
بهترین کلاس های قبل از ازدواج کلاس هایی هستند که در آن ها زوجین بتوانند معیار های ازدواج خود را به درستی اولویت بندی کنند و تشخیص دهند که آیا این معیار ها در طرف مقابل وجود دارند یا خیر . همچنین در این کلاس ها باید مهارت های زندگی در حد اولیه آموزش داده شود . قطعا این کلاس ها باید در چنان کیفتی برگزار شوند که زوج در دیگر مراحل زندگی مشترک و در برخورد با مسائل و مشکلات مختلف برای مراجعه به مشاور راغب باشند . بهترین کلاس های مشاوره قبل از ازدواج قطعا توسط مراکز مشاوره معتبری برگزار میشوند که کادری مجرب از کارشناسان و مشاوران با تجربه را در اختیار دارند .
بیشتر بخوانید: نکات مهم ارتباط قبل از ازدواج چیست ؟
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: Everything You Need To Know About Premarital 
 برای مشاوره در زمینه کلاس های قبل از ازدواج چند جلسه است ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۱:۴۹ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

معیارهای ازدواج آسان چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
معیار های ازدواج آسان به گونه‌ای در نظر گرفته شده اند که هم ضروری ترین معیار ها برای ازدواج موفق مورد توجه باشد و هم با توجه به این معیار ها به سادگی بتوان زندگی مشترک را شروع کرد . معیار های ازدواج آسان به این معنا نمی باشد که فرد معیار های اصلی برای ازدواج را نادیده بگیرد بلکه معیار های ازدواج آسان به این معنی است که معیار ها بر اساس اهمیت و تاثیر گذاری در زندگی مشترک دسته بندی شوند . در انتخاب معیار های آسان برای ازدواج به طور حتم بیشترین توجه به معیار های معنوی می باشد نه معیار های مادی و سطحی .
بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج موفق را بهتر بشناسیم
اصلی ترین معیار های ازدواج آسان
اصلی ترین معیار های ازدواج آسان بر اساس ارزش های حقیقی و ارکان ازدواج موفق تعیین می شوند . اصلی ترین معیار های ازدواج آسان در روانشناسی ازدواج با توجه به پژوهش های فراوان مشخص شده اند . از اصلی ترین معیارهای ازدواج میتوان به مواردی مانند تناسب در جهان بینی ، تفاهم در اعتقادات دینی مذهبی ، علاقه متقابل ، داشتن شخصیت مکمل و موازی ، تفاهم در سبک زندگی ، درک متقابل ، پذیرش ارزش ها و خط قرمز های یکدیگر و . . . اشاره کرد . به طور حتم ملاک های فوق در کیفیت زندگی مشترک و تعالی آن بسیار تاثیر گذار هستند .
بیشتر بخوانید: مهمترین نکات سن ازدواج برای دختران و پسران
معیار های ازدواج آسان چیست ؟
معیار های ازدواج آسان چیست ؟ پاسخ به این سوال برای تمام افرادی که به دنبال ارزش های حقیقی در زندگی مشترک هستند و هدف از زندگی مشترک را تعالی همه جانبه می‌دانند بسیار مهم است . افرادی که درک درستی از ازدواج را دارند و در زندگی مشترک به دنبال پرورش روح و روان خود هستند می توانند به این سوال پاسخ دهند اما برای کسانی که قادر به پاسخگویی نمی باشد یا به پاسخ خود اعتماد ندارند یک کارشناس مشاوره خانواده می تواند در مشاوره قبل از ازدواج به صورت جامع و دقیق به این سوال پاسخ دهد که معیار های ازدواج آسان چیست .
بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق
ملاک ها و معیار های ازدواج آسان از نظر اسلام
ملاک ها و معیار های ازدواج آسان از نظر اسلام شامل مواردی است که می تواند ضامن یک زندگی سلامت و با کیفیت باشد چرا که هر کدام از این معیار ها ریشه روانشناختی خاص خود را دارد و عدم هر کدام می تواند زندگی مشترک را با مشکل روبرو کند . برخی از این ملاک ها و معیار ها شامل پایبند بودن به اعتقادات دینی و مذهبی ، اعتقاد به ارزش های حقیقی مانند هم نوع دوستی ، داشتن اخلاق نیکو و رفتار پسندیده ، مسئولیت پذیر بودن برای پیشبرد زندگی ، داشتن فضایل اخلاقی مانند تعهد و وفاداری ، با پشتکار بودن و اهل کار تلاش و . . . می باشد . به طور کل در اسلام به معیار های اخلاقی و تناسب و توازن در مورد انتخاب همسر بسیار توجه شده است و بار ها به هم کفو بودن اشاره شده است .
بیشتر بخوانید: نکات مهم ارتباط قبل از ازدواج چیست ؟
معیار های ازدواج آسان از نظر خانواده ها
معیار های ازدواج آسان از نظر خانواده ها متاسفانه به دلیل خرده فرهنگ های نابجا و ارزش های پوچ در حال کمرنگ شدن است و سطحی نگری و تجمل گرایی ازدواج را به مسئله پیچیده تبدیل کرده است پس نیاز است که با نهادینه کردن فرهنگ ساده زیستی معیار های ازدواج آسان در خانواده جایگزین شرایط سخت و معیار های بی ارزش شود . برگزاری جلسات مشاوره ازدواج در حضور خانواده ها می تواند کمک کند تا خانواده‌ ها با معیار های اصلی که ضامن خوشبختی فرزندان آن ها است آشنا شوند  .
بیشتر بخوانید: موفقیت در ازدواج
مهم ترین معیار های ازدواج آسان
این معیار ها به ترتیب از معیار های معنوی و اخلاقی به طرف معیار های مادی و ظاهری اولویت بندی میشوند .
سوالات متداول
مهم ترین معیار های ازدواج موفق چیست ؟
بدون شک تناسب همه جانبه ، هم سطح بودن و هم مسیر بودن گزینه های کلی این معیار ها هستند .
معیار های همسر مناسب چیست ؟
این معیار ها هم شامل موارد غیر مادی مانند اخلاق نیکو ، سلامت روانی ، بلوغ شخصیتی است و هم شامل موارد مادی مانند استقلال مالی و تناسب ظاهری می باشد .
مهم ترین معیار ازدواج از نظر قرآن چیست ؟
مهم ترین معیار داشتن ایمان و پایبندی که اصولی تعیین کننده میباشد .
معیار های ازدواج آسان در ایران ؟
این معیار ها شامل سلامت اخلاقی و رفتاری ، توان مالی لازم برای تامیین مخارج زندگی ، وجه اجتماعی مثبت ، پایبند بودن به اصول و ارزش های اخلاقی و . . . می باشد .
بیشتر بخوانید: اهمیت آشنایی قبل از ازدواج چیست ؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع :Marriage Rules – Marriage Advice for Women 
 برای مشاوره در زمینه معیارهای ازدواج آسان چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۶:۴۵ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

راه های شناخت قبل از ازدواج چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
راه های شناخت قبل از ازدواج متعددی وجود دارد . با توجه به فرهنگ حاکم بر موقعیت های مکانی مختلف ، برخی از این راه ها متعارف و برخی ممکن است غیر متعارف باشند . راه های شناخت قبل از ازدواج از دیدگاه روانشناسی نیز برخی مثبت هستند و نتیجه بخش و برخی ممکن است پیام های منفی داشته باشند . راه های شناخت قبل از ازدواج باید فرد را به شناختی نسبی ، بدون پیامد منفی برسانند چراکه انتخاب راه های شناخت قبل از ازدواج اگر اصولی و منطقی نباشد ممکن است پیامد های جبران ناپذیری داشته باشد . پس باید از آن دسته از راه های شناخت قبل از ازدواج بهره ببریم که کمترین پیامد منفی را به دنبال دارند .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج
بهترین راه های شناخت قبل از ازدواج
بهترین راه های شناخت قبل از ازدواج راه هایی میباشند که اگر فرد به هر دلیلی از ازدواج با طرف مقابل منصرف شد ، کمترین آسیب و پشیمانی متوجه فرد شود . بهترین راه های شناخت قبل از ازدواج راه هایی هستند که فرد در زمان مناسب بتواند معیارهای ازدواج خود را در طرف مقابل تشخیص دهد . یعنی فرد به اطمینان لازم برای تصمیم گیری دست پیدا کند . بهترین راه های شناخت قبل از ازدواج به طور هم راه هایی هستند که رابطه دو نفر در چارچوب و حدود تعریف شده ، هدفمند و به قصد کشف وجوه مشترک یا متقابل باشد . زوج باید در این فاصله زمانی در پی کسب شناخت هرچه بیشتر از یکدیگر باشند و تمرکز رابطه نباید بر ایجاد علاقه و ابراز احساسات باشد چرا که علاقه پیش از شناخت قدرت تشخیص و اراده تصمیم گیری فرد را سست میکند .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق
توصیه ها و راه های شناخت قبل از ازدواج
توصیه ها و راه های شناخت قبل ازدواج را میتوانید به راحتی طی جلسات مشاوره قبل از ازدواج و از زبان کارشناسان با تجربه مشاوره خانواده بشنوید ، قطعا باید ها و نباید های مهمی در این باره وجود دارد که رعایت یا عدم رعایت هر کدام بر روند آشنایی و نتیجه آن بسیار تاثیر گذار است از این رو می توانید از طریق مشاوره ازدواج توصیه ها و راه های شناخت قبل از ازدواج را به درستی تشخیص دهید تا مسیری را انتخاب کنید که شما را به سمت ازدواج موفق هدایت کند . توجه به مشاوره قبل از ازدواج می تواند بسیاری از نکات مهم را که از ذهن ما دور مانده اند را برای ما روشن کنند .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
راه های شناخت قبل از ازدواج جوانان
راه های شناخت قبل از ازدواج جوانان مسئله ای است که هم برای جوانان هم برای خانواده آنان و هم برای آسیب شناسان اجتماعی بسیار حائز اهمیت است چرا که روند رو به رشد آمار طلاق در جامعه در مورد ازدواج نگرانی هایی را به وجود آورده است و از آن جایی که بیشترین عامل طلاق عدم شناخت کافی و لازم زوجین از یکدیگر است از این رو مسئله شناخت قبل از ازدواج اهمیت ویژه ای پیدا میکند .
با توجه به تحولات فرهنگی و پیچیدگی شخصیتی انسان ها و تغییر سبک زندگی ، هرگز نمیتوان منکر لزوم شناخت قبل از ازدواج شد و از طرفی دیگر ارتباط خارج از چارچوب و بدون اصول و استندارد های لازم قبل از ازدواج نمیتواند نتیجه مطلوب را داشته باشد از این رو انتخاب راه های درست و نتیجه بخش شناخت قبل از ازدواج بسیار مهم میباشد که بدون شک یکی از بهترین راه ها بهره مندی از مشاوره قبل از ازدواج می باشد .
بیشتر بخوانید: هدف از ازدواج از نظر روانشناسی
راه های شناخت قبل از ازدواج و انتخاب همسر
راه های شناخت قبل از ازدواج و انتخاب همسر دو مسئله میباشند که اثر متقابل و مستقیم بر یکدیگر دارند به این صورت که هر اندازه که ما مسیر منطقی تر و اثر بخش تری را برای شناخت قبل از ازدواج انتخاب کنیم به همان اندازه میتوانیم به درستی تصمیم خود برای انتخاب همسر اطمینان داشته باشیم . نباید فراموش کرد که شناخت قبل از ازدواج برای یافتن نقاط مشترک و تشخیص میزان تفاهم و تناسب بین زوج است پس زوج باید معیارهای ازدواج خود را بتوانند در طرف مقابل در این فاصله زمانی تشخیص دهند . همچنین طبق تشخیص کارشناس مشاوره ازدواج احتمال موفق و یا عدم موفقیت ازدواج زوج تا حدود زیادی قابل پیش بینی می باشد . پس میتوان برای اطمینان هرچه بیشتر از تصمیم گیری خود به کارشناسان مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کرد .
بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : ۹ Important Things Everyone Should Know Before Getting
 برای مشاوره در زمینه راه های شناخت قبل از ازدواج چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۸:۰۲ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

بهترین روش آموزش کودکان

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
روش آموزش کودکان باید به دو نوع تئوری یا گفتاری و عملی صورت بگیرد . روش آموزش کودکان باید با زبان خودشان باشد . دنیای کودکی دنیای متفاوتی است که ورود به این دنیا مهارت خاص خود را میطلبد . روش آموزش کودکان باید مطابق با سنشان باشد . آموزش کودکان باید به صورت تیچ یا در حین زندگی باشد . تیچ یک روش آموزش است در این روش کودک در حین زندگی چیزهایی فرا میگیرد . یک روش موثر و خوب آموزش کودکان ، آموزش همراه با بازی است . یک روش دیگر آموزش ریتمیک است . استفاده از ریتم و موسیقی روش دیگر است که برای ایجاد تمرکز در کودکان مفید است . خود این نوع آموزش روشهای متفاوتی دارد از جمله خاله بازی ، گل یا پوچ ، معما ، کارت بازی ومعلم بازی . روش آموزش کودکان بنا به محیط ، استعداد و توان کودک و سن او تفاوت دارد .
تمام این روشها برای کودکان زیر شش سال مفید است . مغز انسان مانند عضله ها توانایی تقویت شدن دارد . هر بخش از مغز را که بیشتر تمرین بدهیم فعال تر میشود . در این سنین باید به کودک تمرین حافظه و تحلیل بدهیم . تمرین حافظه با حفظ کردن شعرها و ترانه های کودکانه است . در یادگیری شعر تکرار موثر است . برای شعر و ترانه خود والدین یا مربی تمام شعر را بایددر اختیار داشته باشند . ابتدا برای بارها همراه کودک بیت اول را تکرار کنند . تمرین که تمام شد یکبار هم همراه کودک از ابتدا تا انتهای شعر را بخوانند . برای تمرین تحلیلی مغز جمع زدن ابتدایی همراه با آموزش اعداد مفید است . « یک شکلات واسه تو ، یک شکلات واسه من » با این تمرین یک را می آموزد . بعد بگوید من و تو دو تا شوکلات داریم .
بیشتر بخوانید: از روانشناسی کودکان پیش دبستانی چه میدانید ؟
روش آموزش کودکان پیش دبستانی
روش آموزش کودکان پیش دبستانی برای کودکانی که حافظه قوی دارند و قوه تحلیل بالا آسانتر است . اما خانواده هایی که زیر شش سال با فرزندشان تمرین نداشته اند نگران نباشند . با کمی تلاش بیشتر فرزند شما هم توانایی لازم را کسب خواهد کرد . آموزش کودکان پیش دبستانی شامل گرفتن قلم ، آموزش بالا و پایین ، راست و چپ و جهتها است . علاوه بر آن کپی کردن در نقاشی ازمهارت هایی است که کودک باید بیاموزد . نظم دادن به نوشته ها را نیز باید بداند . خط های دفترش را در نوشتن جا نیاندازد همینطور از صفحه های دفترش به ترتیب استفاده کند . در آموزش کودکان پیش دبستانی تشخیص شکل حروف و واژه ها نیز مهم است . مثلا خط راست یا شکسته و یا بتواند پس از آموزش « آ » را از « ب » تشخیص دهد . یا عدد را از حروف تمییز دهد .
روش آموزش کودکان پیش دبستانی مهم است . در دبستان با توجه به تعدد دانش آموزان و فرصت کم درس ها رگباری تدریس میشوند . دانش آموزی که مهارتهای لازم را کسب نکرده است جا میماند . شما بهتر است پا به پای فرزندتان درس ها را با او مرور کنید . توجه داشته باشید کودک را در انجام تکالیف وابسته بار نیاورید . از او بخواهید تکالیفش را انجام دهد در خط اول برای درست نوشتن او را یاری کنید . در حین اینکه مشغول کارهایتان هستید حواستان به درست نوشتن کودک باشد بالای سرش ننشینید تا وابسته نشود . در حفظ کردن شعرها همراهیش کنید . در درست کردن کاردستی ها یاریش کنید ولی کامل انجام ندهید . اجازه دهید چسب بزند یا قیچی کند البته حتما متوجه هستید که باید از قیچی های مخصوص کودکان استفاده کند که نوک تیز ندارند . در ضمن مشاوره کودک را فراموش نکنید .
بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۹ ساله دختر و پسر
انواع روش آموزش کودکان
انواع روش آموزش کودکان شامل آموزش های گفتاری ، شنیداری و دیداری است . از انواع روش آموزش کودکان میتوان به آموزش اشل اشاره کرد . انواع روش آموزش کودکان را در بخش آموزش کودکان گفتیم . شامل تیچ ، بازی و ریتمیک است که در این بخش به تفصیل میگوییم . ابتدا آموزش گفتاری که ساده ترین روش آموزش است . مثلا رنگ قرمز را به او نشان دهیم و بگوییم ق ر م ز تا او یاد بگیرد . شنیداری و گفتاری توام انجام میشود . برخی موارد خاص زمانی است که کودک برای خوابیدن نیاز به کمک دارد که بهترین فرصت برای آموزش است . قبل از خواب به او میگوییم و او از طریق شنیدن می آموزد . آموزش شعر ترانه های کودکانه و اعداد در این هنگام یادگیری بهتری دارد . یا تمرین آداب اجتماعی از طریق داستان گویی برای قبل از خواب مفید است .
برای آموزش دیداری که از طریق دیدار صورت میگیرد . نشان دادن عکس یا اسلاید و ویدئو، از طریق تلویزیون یا اینترنت و کارت هایی که مخصوص کودکان به چاپ رسیده است . روش تیچ آموزش هایی است که در حین زندگی روزمره آموزش داده میشود شما در یک مکان آموزشی نیستید اما در خیابان ناگهان یک ماشین پلیس با صدای آژیر ازکنار شما عبور میکند . شما از فرصت استفاده میکنید و آژیر را به او آموزش میدهید . « این صدای آژیر پلیسه . وقتی این صدا میاد ماشین های دیگه میرن کنار که آقا پلیسه به کارش برسه » و بعد با بازی چند تا صدای آژیر برای او در میاورید . در بازی ها هم بسته به نوع بازی مهارت های زندگی را آموزش میدهید . « از این خوراکی هات به من تعارف نمیکنی ؟ یه بچه خوب از خوراکیهاش به بقیه تعارف میکنه » و او یاد میگیرد .
بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۱۰ ساله
بهترین سن آموزش کودکان
بهترین سن آموزش کودکان از همان نوزادی است . شاید تعجب کنید مگر نه اینست که نوزاد شما خندیدن را یاد میگیرد ؟ مگر او سینه خیز کردن را می آموزد ؟ پس آمادگی آموزش را دارد . اما آموزش باید متناسب با سن او باشد . از یک سالگی که با او برای حرف زدن تمرین میکنید باید به استعدادهای او پی ببرید و بدانید ظرفیت یادگیری فرزندتان چقدر است و چه چیزهایی را بهتر یاد میگیرد . اما بهترین سن آموزش کودکان زیر شش سالگی است . در این سن بخش های مختلف مغز فعالیت خود را برای یادگیری آغاز میکنند . کودکی که در این سنین یاد نگیرد حفظ کند در سنین بالاتر حفظ کردن برایش مشکل خواهد شد . کودکانی که در یادگیری مشکل دارند والدین و مربیان میتوانند از روش ریتم گیری استفاده کنند . از این روش برای کودکانی که تمرکز ندارند استفاده میشود .
با ریتم گرفتن روی میز ، کابینت شمرده شمرده و آهنگین شعر را بخوانید و از او هم بخواهید بخواند . در این روش هم یک مصرع و حتی نیم مصرع از شعر را بخوانید تا حفظ کند و بعد تا آخر شعر را بخوانید . یادمان باشد این روش باید خیلی کوتاه باشد که در ذهن کودک تخریب ایجاد نکند . تکرار زیاد آهنگ مخرب است اما کم به مراتب اثر رشد و یادگیری را زیاد میکند . مشاوره روانشناسی کودک میتواند در این زمینه به شما کمک کند .
بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۸ ساله
روش آموزش کودکان سه ساله
روش آموزش کودکان سه ساله باید به نرمی و شیرینی آموزش زبان مادری و با لبخند صورت بگیرد . روش آموزش کودکان سه ساله باید در حد سنشان باشد . در حد آموزش نام اشیا ، نام حیوانت اطراف مانند پرندگان گربه ، سگ و غیره . بردن کودکان سه ساله به پارک بازی یا باغ وحش در یادگیری کمک زیادی میکند . نشان دادن ویدئوی جانوران وگل ها و همینطور کوه ، دریا و اجزا طبیعت در یادگیری او موثر است . تربیت کودک نیز بخشی از یادگیری او است که البته باید متناسب با سن او باشد . برای آگاهی یافتن از آموزش متناسب با سن میتوان به مشاوره خانواده و نهایتا مشاوره کودک پرداخت .
یادمان باشد اگر در کودک خود استعداد خاصی مشاهده میکنیم حتما با متخصصان فن در ارتباط باشیم . برخی با دیدن استعداد ویژه به کودک فشار آورده و او را وادار میکنند تا بیش از اندازه یاد بگیرد . متاسفانه در اغلب موارد یادگیری ها با سنش تناسب ندارد و حاصل این فشار پرخاش و فشار به سیستم عصبی است . یا برعکس اگر احساس میکنیم کودک توانایی یادگیری کمتری نسبت به همسالان خود دارد حتما به یک مرکز مشاوره مراجعه کنیم . با اقدام به موقع بتوانیم او را درمان کرده و بخشی از مغزش را که امکان دارد فعال کنیم . پنهان کردن در این مواقع ضربه های غیر قابل جبرانی به کودکان وارد میکند . مرکز مشاوره کودک آویژه برای کودکان شما بهترین ها را آرزو میکند .
بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۶ ساله
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه روانشناسی کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع:How should kids be educated? 
 برای مشاوره در زمینه بهترین روش آموزش کودکان
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۷:۲۵ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)