مشاور روانشناس آویژه مشاور روانشناس آویژه .

مشاور روانشناس آویژه

مشکلات زناشویی زوج های جوان

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
مشکلات زناشویی زوج های جوان مشکلات زناشویی زوج های جوان موضوعی است که بارها توسط روانشناسان خانواده و کارشناسان ازدواج مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است و تلاش شده است تا مشکلات زناشویی زوج های جوان بر اساس پژوهش ها ریشه یابی شود . مشکلات زناشویی زوج های جوان دسته بندی ها و جوانب مختلفی دارد که شامل مشکلات روانشناختی ، مشکلات اقتصادی ، مشکلات اجتماعی و . . . می شود . مشکلات زناشویی زوج های جوان طیف بزرگی از مسائل کوچک و بزرگ را شامل می‌شود این مشکلات مسائلی مانند اختلافات فرهنگی ، طبقاتی ، سلیقه ای ، تا مشکلاتی مانند نداشتن ثبات مالی و حتی مشکلات جنسی را در بر می گیرد .
برخی از مشکلات زناشویی زوج های جوان ریشه در دوران قبل از ازدواج دارد و سهل انگاری در شناخت قبل از ازدواج عمده دلیل آن ها می باشد . اما برخی دیگر از مشکلات زناشویی زوج های جوان ناشی از واقعیت ، چالش‌ ها و جدیت زندگی مشترک می باشد و عدم داشتن مهارت زندگی زوج های جوان باعث می‌شود که این مشکلات در اکثر موارد بزرگتر از آنچه که هستند خود را نشان دهند .
بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی زناشویی
مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان
مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان معمولاً زمانی خود را نشان میدهند که هیجانات و احساسات تند اوایل ازدواج فروکش میکند و زوج با مسائل جدی تر و مسئولیت های سنگین تر روبرو می شوند . مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان معمولاً ریشه در این دارند که زوج به قدر کافی شناخت قبل از ازدواج نداشته اند و اکنون شاهد اختلافات و تفاوت های جدی در طرز فکر ، سلایق ، ایده آل ها ، خط قرمز ها ، عقاید و . . . میان خود می شوند .
این اختلافات بیشتر در شرایط مختلف و در عمل خود را نشان می دهد و کم کم این عدم تناسب و تفاهم زمینه مشکلات بزرگ تر و جدی تر را فراهم می کند . مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان گاه فقط از نظر خود آن ها پیچیده و غیر قابل حل می باشد اما در واقع مشکلاتی ساده و پیش پا افتاده هستند که زوج نحوه برخورد با آن را نمی دانند . یعنی در واقع مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان با داشتن مهارت زندگی و نشان دادن واکنش درست قابل حل و فصل هستند . مشاوره ازدواج میتواند راهنمای مناسبی برای حل مشکلات زناشویی زوج های جوان باشد .
بیشتر بخوانید: مشاوره مسائل زناشویی
انواع مشکلات زناشویی زوج های جوان
انواع مشکلات زناشویی زوج های جوان با توجه به شرایط فرهنگی ، محیط اجتماعی ، شرایط خانوادگی ، شرایط اقتصادی و . . . متفاوت می باشد . به طور کل هر زوج و هر زندگی مشترکی در نوع خود منحصر به فرد می باشد و در آن انواع مشکلات زناشویی زوج های جوان متفاوت هستند . یعنی ممکن است تفاهم نداشتن در چگونگی دکوراسیون منزل بزرگترین مشکل یک زوج باشد اما برای زوج دیگر عدم توانایی در تهیه منزل بزرگترین مشکل باشد . می بینیم که در مورد اول عدم تفاهم و در اصل عدم شناخت کافی باعث ایجاد مشکل شده است و در مورد دوم مشکلات اقتصادی در میان است .
پس هرگز هیچ زندگی مشترکی خالی از دغدغه و مشکلات نمی باشد اما بنابر شرایط ، نوع مشکلات و شدت آن ها متفاوت است . انواع مشکلات زناشویی زوج های جوان توسط کارشناسان و روانشناسان مشاوره خانواده قابل بررسی و ریشه یابی میباشد . این افراد به کمک علم روانشناسی ازدواج و سال ها تجربه خود در این زمینه می توانند بهترین راهکار و رفتار را برای مقابله با مشکلات زناشویی پیش روی ما قرار دهند .
بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی زناشویی و تاثیر آن بر زندگی مشترک
مشکلات زناشویی زوج های جوان
حل مشکلات زناشویی زوج های جوان حل مشکلات زناشویی زوج های جوان مسئله ای است که نه تنها برای خود زوج بلکه برای خانواده آن ها و همینطور جامعه بسیار حائز اهمیت است چرا که آمار نگران کننده طلاق روز به روز در جامعه در حال افزایش می باشد . این طلاق‌ ها معمولاً در ابتدای زندگی مشترک اتفاق می‌افتد و از طرفی بنیان خانواده به عنوان مهم ترین نهاد اجتماعی شناخته شده است و هرگونه آسیب به آن می تواند سلامت جامعه را تهدید کند .
پس حل مشکلات زناشویی زوج های جوان نیازمند همکاری زوج ها ، خانواده آن ها و نهاد های اجتماعی مربوط مانند مراکز مشاوره قبل از ازدواج می باشد . حل مشکلات زناشویی زوج های جوان بیش از هر چیزی نیازمند کسب مهارت زندگی مشترک می باشد از این رو لازم است این فرهنگ نهادینه شود که اگر زوجی توانایی حل مشکلات زناشویی را در خود نمی بینند با مراجعه به مشاوره خانواده چگونگی رفتار با مشکلات را یاد بگیرد تا محقق شدن ازدواج موفق امری مشکل به نظر نیاید .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
عوامل مشکلات زناشویی زوج های جوان
عوامل مشکلات زناشویی زوج های جوان گاهی دلیل روانشناختی پیدا می کند و گاهی محیطی و مادی هستند . یکی از عوامل مشکلات زناشویی زوج های جوان این است که زوج پیش از ازدواج به خود فرصت شناخت کافی را نمی دهند یعنی پیش از آنکه اطمینان حاصل کنند از همه نظر با طرف مقابل در تفاهم و تناسب هستند وارد زندگی مشترک می شوند . در این مرحله تفاوت در دیدگاه‌ ها ، فرهنگ ، طرز فکر ، توقعات و . . . باعث می شود زوج در مسائل مختلف دچار اختلاف نظر شوند و اگر نتوانند انعطاف لازم را به خرج بدهند تا به نقطه نظر مشترک برسند این اختلافات به مشکلات بزرگتری تبدیل می شوند .
در بسیاری از موارد این تفاوت ها با برخورد درست و واکنش مناسب قابل اغماض و حل شدنی هستند . برخی دیگر از عوامل مشکل زا ، از کالبد روحی روانی رفتاری زوج خارج و به شرایط محیطی بر می گردد . عواملی مانند مشکلات مالی اقتصادی ، مشکلات جسمی و جنسی ، پیشامد های ناگوار زندگی و . . . از این دست می باشند . به طور کل اگر ازدواج ، ازدواج منطقی ، معقول ، اصولی و حساب شده نباشد و زوج به بلوغ لازم برای حل مسئله و کسب مهارت زندگی نرسیده باشند هر عامل بیرونی و درونی میتواند باعث بروز مشکل در زندگی مشترک آن ها شود .
بیشتر بخوانید: دلیل خیانت در روابط زناشویی چیست؟
سوالات متداول
مهم ترین مشکلات زناشویی بعد از ازدواج چیست ؟
مهم ترین مشکلات مربوط به نداشتن تفاهم و سازگاری لازم در امور مختلف و چالش های مادی ابتدای زندگی مشترک است که زوج خود را مغلوب مشکلات میدانند و تلاشی برای رسیدن به تفاهم و حل مشکلات نمیکنند .
مشکلات زناشویی بعد از ازدواج چیست ؟
این مشکلات در رویارویی با مسئولیت ها و چالش ها ایجاد میشوند یکی از این مشکلات کاهش هیجانات احساسی ابتدای زندگی مشترک و احساس سردی زوج می باشد که زوج فکر میکنند دچار دلزدگی شده اند و دیگر زندگی مشترک جذابیتی برای آن ها ندارد .
مشکلات زندگی مشترک برای زوج های جوان چیست ؟
این مشکلات شمال دخالت خانواده ها ، استقال نداشتن و عدم بلوغ زوج ، مشکلات اقتصادی ، عدم مسئولیت پذیری زوج ها ، توقعات غیر منطقی و داشتن تصور رویایی از زندگی مشترک ، بی توجهی به تاثیر مشاوره ازدواج در حل مشکلات زناشویی و . . . می باشد .
انواع مشکلات زندگی مشترک زوج های جوان ؟
این مشکلات دامنه وسعی را شامل می شوند عمده این مشکلات زیر شاخه عدم تناسب ، تفاهم و شناخت می باشند . این مشکلات در زندگی های مختلف متفاوت می باشند . هر زوج معمولا در ابتدای زندگی مشترک خود انواع خاصی از اختلافات ، دغدغه ها و مشکلات را دارند .
مهم ترین عامل مشکلات زناشویی زوج های جوان ؟
به جرات میتوان گفت یکی از مهم ترین عوامل مشکلات زناشویی سهل انگاری و بی توجهی به مشاوره قبل از ازدواج می باشد چرا که زوج انگونه که باید به شناخت اصولی از یکدیگر دست پیدا نمی کنند .
بیشتر بخوانید: ضرورت مشاوره خیانت چیست ؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره زناشویی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: ۷ Relationship Problems Faced By Couples Who Marry …
 برای مشاوره در زمینه مشکلات زناشویی زوج های جوان
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۷:۱۷ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

مزایای ازدواج فامیلی و معایب آن چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
مزایای ازدواج فامیلی در اینست که شما روی طرف مقابل شناخت دارید . البته باز هم در این بخش توصیه میکنیم ازدواج نسبی نکنید چون خطرات و معایب آن بیشتر از مزایایش میباشد . مزایای ازدواج فامیلی در صورتیکه نسبی نباشد زیاد است البته معایبی هم دارد که در بخش دیگر مطرح خواهیم کرد . مزایای ازدواج فامیلی در اینست که شما مستقیما میتوانید به عنوان مهمان و فامیل وارد زندگی آنها شوید . با سبک زندگی آنها آشنا شوید . مزایای ازدواج فامیلی در اینست که با مورد ازدواج خود به تفریح وگردشهای خانوادگی بروید . مزایای ازدواج فامیلی در اینست که شما میتوانید به سفر بروبد .
بیشتر بخوانید: ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام
مزایای ازدواج فامیلی
مزایای ازدواج فامیلی در اینست که شما علاوه براینکه شناخت نسبی دارید خیلی راحت از نزدیک و با رفتارهای ریز طرف مقابلتان آشنا میشوید .میتوانید با خانواده و دختر یا پسری که قصد ازدواج دارد آشنا شوید بدون اینکه انگ بخورید . درصورتیکه هیچ خانواده ای اجازه معاشرت به این نزدیکی به خواستگار غریبه نمیدهد . خانواده پسر نیز به خود اجازه نمیدهد مدتی با خانواده دختر در رفت و آمد باشد . حتی اگر دو طرف نیز راضی باشند پس از مدتی فامیل آنها را به عنوان نامزد میشناسند . و اگر توافق انجام نشود انگ نامزدی به آنها خورده وبقول معروف رویشان اسم میماند که یکبار نامزد کرده است .
این زوج در ازدواج خود باید مدتی برای رفع حواشی وقت صرف کنند . در صورتیکه در ازدواج فامیلی این رفت و آمدها یک معاشرت فامیلی محسوب میشود . با تمام این شناختها باز هم برای یک ازدواج موفق ،مشاوره قبل از ازدواج ضروری است . برای رسیدن به کسی که با معیارهای ازدواج شما همخوانی دارد مشاوره ازدواج لازم است .
بیشتر بخوانید: بدترین ازدواج فامیلی
معایب و مزایای ازدواج فامیلی
معایب و مزایای ازدواج فامیلی واضح است . هر خانواده برای خود رازهایی دارد که دوست ندارد تازه وارد زندگیشان از آن مطلع شود . شاید در آینده این رازها فاش شود و شاید هم هیچگاه بیان نشود . مثلا دختر یا پسر مدت کوتاهی در زمان مجردی با کسی رابطه اجتماعی داشته است . دلیلی ندارد همسرش از آن مطلع باشد . ما روزانه با خیلی از افراد جنس مخالف صحبت میکنیم . همکار ، مغازه دار ، متصدی بانک ولی یک رابطه اجتماعی است . رابطه دوستانه نیز اگر درچارچوب باشد این رابطه پاک نیاز به مطرح شدن ندارد . گفتن این رابطه فقط ذهن همسر را درگیر میکند وممکن است عوارضی مانند شکاکی ، بد دلی و حساسیت ببار بیاورد . ما بارها تاکید میکنیم دختر و پسری که تصمیم ازدواج دارند بهتر است با حفظ پاکی و عفت مدتی با هم معاشرت کنند .
بیشتر بخوانید: آیا مشکلات ژنتیکی ازدواج فامیلی را میتوان نادیده گرفت ؟
معایب ازدواج فامیلی
قرار نیست هر معاشرتی که برای شناخت از هم انجام میشود منجر به ازدواج شود . ولی مطرح کردن آن نیز به صلاح نیست . حال از معایب و مزایای ازدواج فامیلی همین که این روابط در فامیل مشخص است . ازدیگر معایب و مزایای ازدواج فامیلی این که با گذشته فامیل از نظر اقتصادی آشنا هستند . مثلا اینکه زمانی وضعیت مالی خوبی نداشته اند . از دیگر معایب و مزایای ازدواج فامیلی اینکه اشتباهات زندگی که اکنون به عنوان تجربه در دست دارند برملا است . از دیگر معایب اینکه در اینگونه زندگی ها هر فامیلی به خود اجازه میدهد در زندگی آنها سرک بکشد . دخالت کرده و سوال هایی کند که به او ربط ندارد . تاکید میکنم ازدواج فامیلی خونی و نسبی به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود . توضیحات ما برای کسانی است که نسبت نسبی ندارند مانند ازدواج خواهر با برادر شوهر .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
مزایای ازدواج فامیلی برای خانواده ها چیست ؟
مزایای ازدواج فامیلی برای خانواده ها چیست ؟ در اینست که زوج چون فامیل هستند بیشتر رعایت حیثیت خانواده ها را کرده و کمتر اختلافاتشان به قهر و جدایی کشیده میشود . آنها برای اینکه اقوام از اختلافاتشان مطلع نشوند تا جاییکه امکان دارد سعی میکنند مشکلات را خود حل کنند . که البته پیشنهاد مرکز مشاوره آویژه این است که تا مشکلات عدیده و بزرگ نشده اند بهتر است مشاوره کنند . برخی اوقات مشکلات کوچک را خود دامنه دار میکنیم و تبدیل به یک اختلاف جدی میشود که دامنگیر اقوام وخانواده هم خواهد شد . چون برخی دختر و پسرها همیشه پای خانواده را در هر مشکل به میان میکشند در این ازدواج راه گریز باز است . خانواده ها به راحتی میتوانند بگویند تو از همسرت شناخت داشتی و میتوانستی ازدواج نکنی .
مزایای ازدواج فامیلی برای خانواده ها چیست: مهمانی های خانوادگی بیشتر است . اختلاف ها بر سر « خانواده من ، خانواده تو » کمتر است . خانواده ها میتوانند در حل مشکلات زوج مشارکت داشته باشند . میتوانند در نگهداری کودک ، بیماریها ، مشکلات اقتصادی و غیره بدون رودر بایستی باهم مشارکت کنند .
بیشتر بخوانید: انگیزه های افراد از ازدواج با فامیل چیست ؟
مزایای ازدواج فامیلی برای زندگی موفق چیست ؟
مزایای ازدواج فامیلی برای زندگی موفق چیست ؟ پاسخ ان را میتوان در یک جمله داد . چون در اینگونه ازدواج ها محبت شکل گرفته است . محبتها واقعی و با شناخت است . محبت بین دختر و پسر و محبت بین خانواده های آنها . اختلاف ها کمتر نمود پیدا میکنند . ولی در ازدواج با غریبه چند مرحله باید سپری شود تا محبت تثبیت گردد . ابتدا شناخت از روش زندگی و بعد شناخت از رفتارها و در نهایت شناخت از درون .
سوال مزایای ازدواج فامیلی برای زندگی موفق چیست ؟ پاسخی روشن دارد . فرض کنید زن و شوهر هردو در بیرون از خانه کار میکنند و باید هنگامی که بیرون ازخانه هستند والدین آنها در نگهداری از کودک کمک کنند . حال اگر روزی والدین نتوانند اینکار را انجام دهند بقیه اقوام از دو طرف فامیل هستند و کمک خواهند کرد . به همین ترتیب در مشکلات اقتصادی ، هنگام بروز اختلافات و بیماریها اقوام این زوج را تنها نخواهند گذاشت مگر در موارد استثنایی و خاص .
بیشتر بخوانید: مشاوره اینترنتی خانواده و ازدواج
تحقیق برای ازدواج فامیلی
تحقیق برای ازدواج فامیلی هم مانند ازدواج با غریبه لازم و ضروری است . تحقیق از محل کار ، ازدوستان خصوصی و محل زندگی . تحقیق برای ازدواج فامیلی به صرف شناخت دورادور نباید حذف شود . برخوردهای درون فامیل ممکن است با برخورد در اجتماع کاملا متفاوت باشد . برخی خانواده ها بیماریها یی را که قابل کتمان است از فامیل پنهان میکنند . مانند صرع یاغش و دیابت و یا بیماریهای روحی – روانی مانند اختلال دو قطبی و….. دیگر اینکه رفتار یک جوان با خویشاوندان ممکن است کاملا متفاوت باشد . مصداق آن ضرب المثلهایی چون « گل خونه خار بیرون » یا برعکس « گل بیرون خار خونه » این ضرب المثلها حکایت از تغییر رفتار در خانه و اجتماع را دارد .
بیشتر بخوانید: ازدواج فامیلی دختر خاله با پسر خاله صحیح است ؟
سوالات متداول
مزایای ازدواج فامیلی چیست ؟
شناخت از خانواده ها ، آشنا بودن با سبک زندگی ، آسان بودن معاشرت قبل از ازدواج برای آشنایی بیشتر با روابط درون خانوادگی ، همیاری و کمک به زوج هنگام مواجه شدن با مشکلات اقتصادی ، خانوادگی و رفتاری و حل کردن مشکلات درون خانواده به علت نفوذ نکردن مشکل در بین اقوام .
معایب ازدواج فامیلی چیست ؟
اگر ازدواج نسبی باشد انتقال بیماری های ژنتیکی از اجداد به فرزندان ، در غیر اینصورت : سرک کشیدن اقوام در زندگی شخصی که در نهایت منجر به دخالت میشود . اختلاف زوجین دامنگیر اقوام و فامیل مرتبط میشود .
انگیزه های خانواده ها از ازدواج فامیلی چیست ؟
چون در دنیای امروزبه علت آمار رو به کاهش ازدواج روابط بین پسر و دختر بیشتر شده و خانواده ها تمایل ندارند با دختر یا پسری که رابطه داشته وصلت کنند ترجیح میدهند ازدواج فامیلی باشد تا باشناخت بیشتری دست به انتخاب بزنند . دیگر اینکه مهرو محبت بین اقوام وجود دارد و دیگر نیازی به تلاش برای جلب محبت نیست .
تحقیق درباره ازدواج فامیلی آسانتر است ؟
بله چون با محل کار ، مراکز فعالیت و تفریح آنها آشنا هستند . اگر مدتی در شهر دیگر زندگی کرده میدانند کدام شهر و به چه مدت بوده است . با پاتوقهای دوران جوانیش آشنایی دارند . اما در برخی موارد آشنا بودن مانع از یک تحقیق راحت شده و باعث دلخوری میشود که دراینصورت سخت تر است .
بدترین ازدواج فامیلی چیست ؟
بدترین ازدواج فامیلی ازدواج فامیلهای نسبی و همخون میباشد . صورت دیگر زمانی است که یک خانواده نقطه ضعفی دارند و طرف مقابل برای اینکه از این نقطه ضعف به نفع خود استفاده کند دست به ازدواج با این فامیل میزند .
بیشتر بخوانید: مراسم ازدواج فامیلی به چه صورت است ؟
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: ۲۰ Advantages and Disadvantages of Arranged Marriage …
 برای مشاوره در زمینه مزایای ازدواج فامیلی و معایب آن چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۴:۲۸ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

معایب ازدواج فامیلی

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
معایب ازدواج فامیلی دو بحث را پیش می آورد . ابتدا اینکه هر زن و مردی دوست دارد برخی از مسائل خانواده اش را از همسرش پنهان نگه دارد . این کتمان کردن با صداقت منافاتی ندارد . هر کسی میتواند بدون اینکه احساس گناه یا کذب کند رازهایی برای خود داشته باشد . این رازها نباید مواردی باشند که در آینده و زندگی فعلی آنها دخیل باشد . مثلا اینکه یکبار ازدواج کرده باشد ، یا فرزندی داشته باشد . اما اگر فقط یک مراسم نامزدی داشته و خیلی زود به هم خورده دلیلی ندارد همسر بداند . از معایب ازدواج فامیلی اینست که اینگونه اسرار برملا است . از معایب ازدواج فامیلی همین بس که مثلا نوجوانی برای کسی قلبش تپیده هیچ ارتباطی با هم نداشته اند . همه فامیل از آن مطلعند لزومی ندارد همسر آینده این را بداند ولی میداند .
بیشتر بخوانید: بیماری های ناشی از ازدواج فامیلی
نقص های خانوادگی
از دیگر معایب ازدواج فامیلی اینست که زندگی جدید ممکن است مدام با زندگی خانوادگی مقایسه شود . جوانی در زندگی خود میخواهد به گونه ای دیگر زندگی کند . متفاوت با زندگی خانواده هسته اول . اما به او از طرف زوج تذکر داده میشود من زندگی تو را آنگونه دیده ام . این هم یکی دیگر از معایب ازدواج فامیلی است . یکی دیگر از معایب ازدواج فامیلی اینست که عیوب و نقصهای خانوادگی ممکن است به رخ کشیده شود . حال آنکه این عیوب ممکن است مربوط به سالهای گذشته باشد . پس لازم است برای اینگونه ازدواجها که اصلا پیشنهاد نمیشود حتما مشاوره قبل از ازدواج انجام شود . مشاوره ازدواج شروط ازدواج را یاداوری میکند . اینکه چه شرایطی تعیین کنیم و چه قرارهایی بگذاریم تا بتوانیم با آرامش زندگی کنیم .
بیشتر بخوانید: بهترین ازدواج فامیلی
مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی
مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی حتما باید در رسانه های کشور مورد تاکید قرار بگیرد . جملات عوامانه ای مانند «عقد دختر عمو پسر عمو در آسمانها بسته شده » اقوام را تحت تاثیر قرار میدهد . پسرعمو و دختر عمو بدون تعقل اقدام به ازدواج فامیلی میکنند . از مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی انتفال بیماری هایی که در اجداد وجود دارد به فرزندان است . هر کسی دوست دارد فرزندانی سالم بدنیا بیاورد اما غافل ازاینکه با یک اشتباه فرزندش را از سلامت محروم میکند . از مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی اینست که تشویقهایی برای ازدواج صورت میگیرد . وقتی حرف از بیماری زده میشود میگویند ما در نسل خود بیمار نداشته ایم که منتقل شود . از مخاطرات و معایب ازدواج فامیلی میتوان به ازهم پاشیدن یک فامیل اشاره کرد .
در یک فامیل وقتی ازدواجی پیش می آید اگر این ازدواج دوام و بقا نداشته باشد . تصمیم به جدایی گرفته میشود در میان همه فامیل اختلاف بوجود می آید . در یک فامیل میتوان همسر خود را برمبنای معیارهای ازدواج مورد نظر سنجید و انتخاب کرد . اما به نظر میرسد خطرات و معایب بیشتری دارد . لازم است علاوه بر مشاوره ازدواج ، مشاوره ازدواج موفق نیز انجام داد.
بیشتر بخوانید: ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام
معایب ازدواج فامیلی برای بارداری
معایب ازدواج فامیلی برای بارداری از نظر سلامت به بیماری های ژنتیکی و توارثی برمیگردد . سلامت فرزندان این خانواده ها اگر در نسل بیماری وجود داشته باشد در معرض خطر جدی است . معایب ازدواج فامیلی برای بارداری را از نظر ار هاش یا گروههای خونی میتوان بررسی کرد . در یک فامیل بخصوص فامیل درجه دو احتمال هم گروه بودن خون با ار هاش های مختلف وجود دارد . لازم به ذکر است هم گروه بودن خون مشکل ساز نیست . ولی ار هاشهای مثبت و منفی قابل بررسی هستند . مشاوره ژنتیک و آزمایش خون برای قبل از بارداری بخصوص برای ازدواج های فامیلی واجب است .
مثلا اگر ار هاش خون مرد مثبت باشد و ار هاش زن منفی باشد . برای جنینی که گروه خونی با ار هاش مثبت دارد در بدن مادر آنتی بادی هایی بر علیه گلبولهای قرمز جنین ترشح میشود . شاید این عارضه برای جنین اول مشکل زیادی بوجود نیاوردچون مقدار انتی بادی ها قابل توجه نیست . اما برای جنین دوم احتمال سقط جنین وجود دارد . یا ممکن است کودک با زردی شدید دست و پنجه نرم کند چون میزان تماس خون مادر با جنین بیشتر شده است . . یکی دیگر از معایب ازدواج فامیلی برای بارداری احتمال بروز بیماری های توارثی خونی میباشد . برای اطلاع بیشتر بخش معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی را مطالعه بفرمایید .
بیشتر بخوانید: بدترین ازدواج فامیلی
معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی
معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی در تمام رسانه های باید آگاهی رسانی کامل شود . زیرا خطرات ناشی ازآن به فرزندانی منتقل میشود که حق سالم زندگی کردن از آنان گرفته شده است .آنهم بر اثر بی اطلاعی و بی تفاوتی پدر و مادر . بیماری های ژنتیکی بر اثر جهش یکی از کروموزومها و یا جفت کروموزوم بوجود می آِید . این جهش ممکن است در نسل اول به صورت پنهان بماند . ولی در نسل بعد بروز خواهد کرد و نتیجه آن تولد فرزندی است با بیماری . معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی همین بس که احتمال بروز بیماری در فرزندان زیاد است . در اثر بروز چنین واقعه ای پدر و مادر مدام احساس گناه کرده و به بیماری های روحی مبتلا میشوند . معایب ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی برکسی پوشیده نیست ولی باید جدی گرفته شود .
بیشتر بخوانید: آیا مشکلات ژنتیکی ازدواج فامیلی را میتوان نادیده گرفت ؟
بی تفاوتی نسبت به نسبت فامیلی
هستند کسانی که نسبت به ازدواج فامیلی بیتفاوت هستند .یک زوج ممکن است به ظاهر سالم باشند و مشکلی نداشته باشند برای بیماران مبتلا به تالاسمی مینوردر دوران مجردی هیچ مشکلی وجود ندارد . اما اگر با یک نفر که او هم به ظاهر سالم ولی مینوراست ازدواج کند خطرناک میشود . بیست وپنج درصد احتمال بروز تالاسمی ماژور در فرزندان میرود . یک مینور نیازی به مراقبت ندارد به همین دلیل برای جلوگیری از ارعاب و ترس پزشکان به فرد تذکری نمیدهد . اما یک تالاسمی ماژور باید مدام تحت درمان باشد . یک جنین بتا تالاسمی ماژور ممکن است ناقص یا عجیب الخلقه بدنیا بیاید . مینور یک بیماری کم خونی ارثی است که با فقر آهن تفاوت دارد . اما تالاسمی ماژور به دلیل نقص گلبولین خون ظاهر میشود و گلبولهای قرمز را کوچک میکند . سقط این کودکان در هفته های اول منع قانونی ندارد البته با تشخیص پزشک قانونی .
بیشتر بخوانید: مشکلات ازدواج فامیلی را چگونه مدیریت کنیم
مشکلات و معایب ازدواج فامیلی
مشکلات و معایب ازدواج فامیلی علاوه بر مطالبی که عرضه شد اینست که تعداد افراد فامیل دیر به دیر زیاد میشود . ورود یک فرد جدید به حیطه اقوام باعث شادی و نشاط میشود . باعث تنوع در فرهنگ معاشرت میشود . این فرد جدید حرفهای جدید و سلایق جدید با خود به همراه می آورد . از مشکلات ومعایب ازدواج فامیلی همین است که دیگر این تنوع و زیبایی وجود ندارد .
بیشتر بخوانید: مراسم ازدواج فامیلی به چه صورت است ؟
سوالات متداول
بدترین نسبت فامیلی برای ازدواج چیست ؟
بدترین نوع ازدواج فامیلی ازدواج فرزندان خاله ها باهم ، فرزندان عموها ، فرزندان عمه و دایی باهم است . بدتر از آن اینست که فرزندان اینها هم با درجه دومیها ازدواج کنند . یعنی فامیل در فامیل . مثلا پدر ومادر پسر خاله دختر خاله هستند نوه ها هم با نسبتهای فامیلی ازدواج کنند .
ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام چیست ؟
در هیچ آیه ، حدیث و روایتی بر ازدواج فامیلی تاکید نشده است بلکه تشویق به زیاد شدن مسلمانان شده است یعنی با تزویج به تعداد مسلمانان افزوده شود . حتی ازدواج با فردی از ادیان دیگر به شرط مسلمان شدن آنها آزاد است این نشانگرآن است که اسلام بر ازدواج فامیلی تاکید نداشته است .
پرخطرترین ازدواج فامیلی ؟
ازدواجهایی است که هم پدر وهم مادر ناقل بیماریهای نهفته و پنهان هستند که شاید به ظاهر سالم باشند اما بیماری را به فرزندان انتقال میدهند .
در چه کشورهایی ازدواج فامیلی ممنوع است ؟
در کشور امریکا ازدواج فرزندان عموها ، خاله ها و دایی ها یک تابو محسوب میشود و عموم مردم با این رابطه مخالف هستند . ولی قانونی برای منع ازدواج ندارند . در کشور تاجیکستان ازدواج فرزندان خاله ، عمه ، دایی و عمو ممنوع است چون بیست وپنج درصد تولد معلولان این کشور در اثر ازدواج فامیلی بوده است .
چرا ازدواج فامیلی بد است ؟
عدم ازدیاد فامیل ، عدم تنوع و ورود افراد جدید به فامیل ، احتمال بیماریهای توارثی در فرزندان ، احتمال بروز بیماریهای ژنتیکی در فرزندان و برهم خوردن آرامش و آسایش زوجین .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع :What are the disadvantages of marrying a relative? 
 برای مشاوره در زمینه معایب ازدواج فامیلی
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۷:۵۹ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

شرایط ازدواج موفق

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
شرایط ازدواج موفق در دهه های مختلف همواره درحال تغییر است . برای یک ازدواج موفق ، داشتن برخی شرایط چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ بلوغ فکری و روانی لازم است . اما اینکه داشتن کدام یک از این شرایط ، خوشبختی یک ازدواج را تضمین می کند مسئله ای است که روانشناسان همواره در پی آن بوده و هستند و قدمت این تحقیقات بر می گردد به همان زمانی که اولین ازدواج تاریخ شکل گرفت .
البته نا گفته نماند که در این تحقیقات به نتایجی هم رسیده اند که در ادامه به ذکر آن خواهیم پرداخت . شرایط ازدواج موفق را می توان به دو دسته تقسیم کرد : یکی شرایط مالی که معمولا خیلی ضامن خوشختی نیست اما می تواند حلال برخی مشکلات زندگی باشد و درواقع می تواند موجب ماست مالی مشکلات دیگر در زندگی شود که این مورد این روزها بسیار به چشم می خورد . اگر خوب به اطراف نگاه کنید حتما ازدواجی را می بینید که فرد اگر شرایط مالی خوبش را نداشته باشد دیگر هیچ نقطه قوتی در زندگی ندارد اما به دلیل داشتن همان شرایط خوب مالی زندگی به ظاهر موفقی را دارد .
بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق
درک مشترک
مورد بعدی که از شرایط ازدواج موفق تلقی می شود و تضمین بیشتری نسبت به مورد قبلی دارد زمانی است که فرد از لحاظ فکری مناسب باشد . در واقع ازدواجی که زن و مرد درک مناسبی از خواسته های یکدیگر داشته باشند و هردو به دنبال فراهم کردن آسایش دیگری باشند از موفق ترین ازدواج ها محسوب می شود . یکی از راه های شناخت شرایط ازدواج موفق قبل از آنکه وارد زندگی مشترک شده باشید مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج است زیرا با این کار می توانید از یک شکست در زندگیتان پیشگیری نمایید .
بیشتر بخوانید: ویژگی های اصلی ازدواج‌ های موفق چیست ؟
شرایط ازدواج موفق در اسلام
شرایط ازدواج موفق در اسلام نیز مشخص شده است . از آنجایی که دراسلام بسیار به ازدواج سفارش شده است ، به واسطه پیامبران و قرآن نیز شرایط ازدواج موفق در اسلام ذکر شده تا مسلمانان با ازدواج درست به آرامش بیشتری در زندگی دست پیدا کنند . ازجمله شرایط ازدواج موفق در اسلام می توان به مومن بودن همسر ، داشتن اصالت و تفاوت سنی مناسب اشاره کرد زیرا در قرآن و سفارش ائمه و پیامبران ذکر شده است .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق
شرایط ازدواج موفق از نظر روانشناسان
شرایط ازدواج موفق از نظر روانشناسان به عوامل زیادی بستگی دارد . اگر زن و مرد به بلوغ فکری رسیده باشند و خود بتوانند برای سرنوشتشان تصمیم گیری کنند برای ازدواج موفق یک قدم مثبت برداشته اند . نکته قابل ذکر این است که انتخاب همسر نباید به دلایل بالا رفتن سن یا موقعیت مالی و اجتماعی همسر باشد البته درست است که این موارد هم برای ازدواج مهم هستند اما نباید الویت قرار بگیرند . از جمله شرایط ازدواج موفق از نظر روانشناسان می توان به موارد زیر اشاره نمود :
۱٫تفاوت سنی مناسب . (حدودا بین ۳ تا ۵ سال)
۲٫عشق و علاقه بین زن و مرد
۳٫فرهنگ و طرز تفکر یکسان
۴٫شرایط مالی و خانوادگی همسطح
تحقیقات روانشناسان
البته گفتی است که تمام این موارد همواره استثناعاتی را داشته اند که چه بسا بسیار موفق هم بوده اند اما این موارد با توجه به تحقیقات روانشناسان تضمین بیشتری برای یک ازدواج موفق دارد . همچنین معیارهای ازدواج در هر فرد متفاوت است درنتیجه نمی توان به طور صدرصد گفت که با چه چارچوبی می توان یک ازدواج موفق داشت . بهترین پیشنهاد برای پیدا کردن چارچوب های شخصی هر فرد مراجعه به مشاوره ازدواج است چرا که با تخصص و تجربه می تواند ابتدا رفتار های درونی شخص را تشخیص دهد سپس با توجه به آن همسر آینده را بسنجد .
بیشتر بخوانید: مهارت ها در روانشناسی ازدواج موفق
شرایط ازدواج موفق برای پسران
شرایط ازدواج موفق برای پسران یکی از دغدغه های مهم پسران در سنین جوانی است . معمولا پسر ها سعی می کنند با فراهم کردن مواردی چون شغل و ماشین و … خود را برای یک ازدواج موفق آماده کنند اما بهتر است بدانید این موارد تنها ویترینی برای ازدواج است پس اگر به دنبال ازدواج موفق هستید باید علاوه بر شرایط مالی بر موارد دیگری همچون اخلاق و رفتارتان تسلط داشته باشید و خودتان را تا حد زیادی بشناسید تا در زندگی مشترک به مشکل برنخورید .
بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق
شرایط ازدواج موفق برای دختران
شرایط ازدواج موفق برای دختران نیز اهمیت فراوانی دارد . برخی دختران به دلیل ترس از شکست در زندگی مشترک دچار وسواس های فکری می شوند و در انتخاب همسر حساس می شوند . بهترین پیشنهاد برای حل این موارد در نظر گرفتن ملاک هایی برای ازدواج است که می توان در طرح آن از یک مشاور خانواده کمک گرفت .
بیشتر بخوانید: چگونه ازدواج موفق اینترنتی داشته باشیم ؟
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: The Keys to a Successful Marriage
 برای مشاوره در زمینه شرایط ازدواج موفق
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۲:۲۳ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

راهکارهای ازدواج موفق

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
راهکارهای ازدواج موفق همچون پلی است برای عبور از یک پرتگاه که اگر به درستی از آن عبور کنید قطعا به یک ازدواج موفق دست خواهید یافت . برای انتخاب درست راهکارهای ازدواج موفق بهتر است ابتدا به خودتان نگاهی بیاندازید . همانطور که می دانید برای یک جهانبینی درست ابتدا باید یک خودشناسی درست داشته باشید . شخصیت درونیتان را به چالش بکشید و خواسته ها و معیارهای ازدواج را برای خودتان مشخص کنید . بعد از مشخص کردن ملاک های ازدواجتان مشخص کنید هدفتان از ازدواج چیست و با ازدواج انتظار چه تغییری در زندگیتان دارید . با همین چند کار ساده به بسیاری از راهکارهای ازدواج موفق دست پیدا کرده اید . اگر در پیدا کردن هریک از موارد راهکارهای ازدواج موفق به مشکل برخوردید به یک مرکز مشاوره ازدواج مراجعه کنید .
بیشتر بخوانید: مهمترین معیارها و شرایط ازدواج دختر چیست
راهکارهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی
راهکارهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی نیز تعریف شده است . روانشناسان با در نظر گرفتن چارچوب های تخصصی مثل میزان اختلاف سنی ، شخصیت های فردی ، موقعیت مالی و اجتماعی و … و با تست های ازدواج و جلسات مشاوره خانواده نسبت به ملاک های شخصی هر فرد می توانند یک ازدواج موفق را برای افراد رقم بزنند .ازجمله راهکارهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی نگاه افراد به فلسفه ازدواج است اینکه خواسته های یک زوج از ازدواج ، مشترک باشد می تواند تاثیرمفیدی را بر روی زندگی مشترک بگذارد .
همچنین اعتقادات و اهمیت دین نیز در جامعه و فرهنگ ما برای ازدواج امری مهم تلقی می شود . از جمله راهکارهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی بد نیست به بلوغ فکری و بلوغ جنسی نیز اشاره کنیم یکی از شروط مهم برای ازدواج این است که هردو طرفین به یک ثبات عقلی و درکی رسیده باشند تا توان اداره یک زندگی و مقابله با مشکلات را داشته باشند .
بیشتر بخوانید: شرایطی که یک ازدواج خوب باید داشته باشد چیست ؟
راهکارهای ازدواج موفق از نظر اسلام
راهکارهای ازدواج موفق از نظر اسلام بسیار ساده و بیشتر برای ترویج ازدواج آسان است . دین اسلام ازدواج را کامل کننده نیمی از دین انسان تشبیه کرده است و ازدواج را امری مهم برای سعادت انسان تلقی می کند و از همین رو تمام راهکارهای دین به صورتی شکل گرفته که فردی که قصد ازدواج دارد به راحتی برای این امر مقدس اقدام نماید . در نتیجه راهکارهای ازدواج موفق از نظر اسلام سعی در ترویج جوانان به ازدواج آسان دارد و بسیار ذکر شده که هیچگاه برای ازدواج نگران مسائل مالی نباشید و به رزاقیت خداوند اعتماد داشته باشید .
با توجه به راهکارهای دین اسلام برای ازدواج موفق بهتر است جوانان به دنبال مقایسه زندگی خود با دیگران نباشند و اهداف مشخص خود را داشته باشند و در زندگی مشترک سعی کنند با قناعت آرامش را میهمان سفره زندگیشان کنند . در دین اسلام با الگو قرار دادن زندگی مشترک حضرت فاطمه (س) و علی (ع) می توان بهترین راهکارهای یک ازدواج موفق را بدست آورد و از آن در زندگی مشترک شخصی استفاده نمود .
بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج
راهکارهای ازدواج موفق برای دختران
راهکارهای ازدواج موفق برای دختران از جمله نگرانی های مادران می باشد . با توجه به تغییر روند زندگی در دهه های اخیر و تغییر نحوه ازدواج های سنتی اغلب والدین ، نگران نحوه انتخاب همسر فرزند خود ازجمله دخترشان هستند . در گذشته با دخالت مستقیم خانواده در ازدواج فرزند فرد مورد نظر ابتدا مورد تایید خانواده قرار می گرفت درنتیجه خانواده احساس آرامش بیشتری می کرد . اما امروزه که نحوه ازدواج ها دچار تغییراتی شده که خانواده ها دخالت کمتری در انتخاب همسر فرزندشان دارند بهتر است برای تشخیص صلاحیت خواستگار به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنند .
همچنین جلسات خواستگاری ، دیدارهای دوران نامزدی برای شناخت بیشتر از یکدیگر و آشنایی از جزئیات رفتاری یکدیگر بسیار مفید است البته بهتر است سعی کنید در این دوران دچار وابستکی های عاطفی نشوید تا بتوانید با عقل و منطق تصمیم بگیرید .
بیشتر بخوانید: مناسب ترین و بهترین اختلاف سنی برای ازدواج
راهکارهای ازدواج موفق برای پسران
راهکارهای ازدواج موفق برای پسران نیز از اهمیت بالایی برخوردار است . در انتخاب معیارهای ازدواج مهم ترین امر خودشناسی است که پیش تر به آن اشاره کردیم . در فرهنگ ما که پسران برای درخواست ازدواج پیش قدم می شوند لازم است که در وحله اول خودشناسی کاملی داشته باشند سپس معیارهای منطقی درستی داشته باشند تا در انتخاب همسر دچار مشکل نشوند . نکته حائز اهمیت در انتخاب پسران این است که ظاهر بین نباشند و ملاک های خود را صرفا بر اساس زیبایی و یا مادیات طراحی نکنند . اهمیت دادن به اصالت خانوادگی و شخصیت فردی و اعتقادات مذهبی اهداف مشترک در زندگی بسیار مهم تر از زیبایی های ظاهری است .
بیشتر بخوانید: انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی ازدواج
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : How To Have A Happy Marriage: 7 Powerful Secrets From …
 برای مشاوره در زمینه راهکارهای ازدواج موفق 
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۱:۰۴ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

حدود معاشقه قبل از ازدواج چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
معاشقه قبل از ازدواج در چه حدودی باید باشد ؟ این مطلب جز اولین سوالات دختر و پسر زمان مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج است . در قدم اول بهتر است تعریف معاشقه را بدانیم . معاشقه قبل از ازدواج محبت و هم آغوشی قبل از رابطه جنسی است . معاشقه قبل از ازدواج صحبت های عاشقانه و نوازش های خاص مو و بدن است . معاشقه قبل از ازدواج هنر برانگیخته کردن همسر بدون رابطه جنسی کامل است . معاشقه قبل از ازدواج می تواند کلامی و لمسی باشد . معاشقه قبل از ازدواج با دوستت دارم می تواند آغاز شود و با لمس اندام و بازی با مو و لب ادامه پیدا کند . معاشقه قبل از ازدواج منحصرا باید احساس آرامش روحی و جسمی به همسر بدهد و اورا برای داشتن یک رابطه جنسی کامل آماده کند .
بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج
درخواست معاشقه قبل از ازدواج
درخواست معاشقه قبل از ازدواج و البته دردورن نامزدی امر کاملا عادی است . با تغییرات فرهنگی که این روزها اتفاق افتاده دختر و پسر پیش از ازدواج یکدیگر را میبینند و با هم به مسافرت می روند . و معمولا درخواست معاشقه قبل از ازدواج را دارند . درخواست معاشقه قبل از ازدواج و حتی پیش ازینکه حتی به خواستگاری بیایند هم ممکن است اتفاق بیفتد که در فرهنگ ایرانی اسلامی ما پسندیده نیست . درخواست معاشقه قبل از ازدواج هم آدابی دارد و اگر مراحلش بدرستی طی نشود باعث ماندگار شدن خاطرات بدی از دوران پیش از ازدواج می شود . درخواست معاشقه قبل از ازدواج معمولا از طرف مرد ها صورت می گیرد . آقایون باید این مسئله را در نظر داشته باشند که حتی در درخواست معاشقه قبل از ازدواج نباید عجله کنند . ابتدا باید از طریق کلام معاشقه را آغاز کنند و سپس بصورت لمسی درخواست معاشقه کنند .
بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق
داشتن معاشقه قبل از ازدواج
داشتن معاشقه قبل از ازدواج نیاز به مهارت دارد . برای فراگیری و دانستن زمان درست داشتن معاشقه قبل از ازدواج بهتر است به مشاوره خانواده مراجعه کنیم . داشتن معاشقه قبل از ازدواج و قبل از عمل دخول باعث بوجود آمدن آرامش خاطر مخصوصا در زن است . معاشقه قبل از ازدواج جز لحظات و خاطرات دوست داشتنی دختر و پسر است . معاشقه قبل از ازدواج باعث افزایش حس دوستی و صمیمیت بین زن و شوهر می شود . مشاوره قبل از ازدواج فقط برای بررسی شخصیت دختر و پسر نیست . یک مشاوره ازدواج حرفه ای حتی تکنیک های درخواست معاشقه قبل از ازدواج را هم آموزش می دهد . برای داشتن معاشقه قبل از ازدواج حتما باید دختر و پسر میل و آمادگی داشته باشند . برای داشتن یک معاشقه قبل از ازدواج خوب مکان عاشقانه ای را انتخاب کنید و در هر جایی درخواست معاشقه نکنید .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
حکم معاشقه قبل از ازدواج
حکم معاشقه قبل از ازدواج با توجه به فرهنگ و دین یک کشور متفاوت است . اما در ایران حکم معاشقه قبل از ازدواج با توجه به شرایط دختر و پسر داده شده است . اگر دختر و پسر در دوره نامزدی و به شرط عقد موقت یا عقد دائم هستند هیچ مانعی برای درخواست معاشقه قبل از ازدواج وجود ندارد . اما اگر دختر و پسر در دوره آشنایی و خواستگاری بسر میبرند حکم معاشقه قبل از ازدواج آنها مانند دو فرد غریبه و نا محرم وجود است . داشتن معاشقه قبل از ازدواج و در دوره ی خواستگاری به هیچ وجه جایز و پسندیده نیست . معاشقه قبل از ازدواج حتی در دوره نامزدی هم نباید از یک سری حدود خارج شود . حکم معاشقه قبل از ازدواج درست است که در زمان عقد جایز و حلال است اما بهتر است این معاشقه منجر به دخول نشود .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی
روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج
روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج و تاثیرات آن درداشتن یک ازدواج موفق اهمیت زیادی دارد . در روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج نکته مهم و کلیدی چگونگی آغاز معاشقه است . از لحاظ روانشناسی برای داشتن یک رابطه جنسی موفق و شاد باید قبل آن یک معاشقه درست و کامل داشت . روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج این نکته را نشان داده که زوجینی که قبل از انجام رابطه جنسی پیشنوازی کامل و درستی داشتند رضایت مندی بیشتری از زندگی خود داشته اند . در روانشناسی معاشقه قبل از ازدواج بیان می شود که زنان بوسیله صدا و مردان از طریق تصویر به لذت و احساس برانگیختگی دست می یابند . مشاوران خانواده به کیفیت و مدت زمان معاشقه تاکید زیادی می کنند . مشاوران خانواده معتقدند برای داشتن یک رابطه زناشویی خوب و یک ازدواج موفق طولانی مدت ، معاشقه تاثیر بسزای دارند .
بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج
چگونگی یک معاشقه کامل
مدت زمان و توجه به نقاط خاص در یک معاشقه اهمیت زیادی دارد . عمل معاشقه از طرف زن و مرد لذت بخش است . اما برای خانم ها انجام معاشقه لذت بیشتری دارد و هر چه مدت زمان معاشقه افزایش یابد زودتر آماده انجام رابطه جنسی می شوند .
متاسفانه بعضی آقایون حتی با گذشت چندین سال از عمر زندگی مشترکشان نسبت به این مسئله توجه کامل را ندارند . مدت زمان معاشقه میتواند از بیست تا چهل دقیقه طول بکشد یا حتی از پیامک زدن قبل از آمدن به خانه شروع شود و حتی شامل بوسه های کوچک یا دوستت دارم هم می شود . اما بعضی به غلط تصور می کنند معاشقه محدود به تخت خواب و چند دقیقه قبل از انجام رابطه جنسی است . مرد ها بهتر است به غیر از نقاط خاص بدن به نرمه گوش ، گردن و حتی ماساژدادن همسر هم توجه کنند تا بتوانند رابطه لذت بخشی را برای همسرشان آغاز کنند .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
باید و نباید های قبل از معاشقه و رابطه جنسی
قبل از هر چیز بهتر است بدانید به باور های غلط قبل از انجام معاشقه و نزدیکی باید بی توجه بود . بعضی به غلط تصور می کنند استفاده از نوشیدنی ها و مواد انرژی زا به بهبود لذت یک رابطه کمک می کند . در صورتیکه با استفاده از مواد و نوشیدنی های انرژی زا از اصل این عمل که رسیدن به ارامش است دور می شوید . از خوردن غذای چرب و پر انرژی دوری کنید و وعده غذایی سبک و حتی آجیل و میوه را جایگزین کنید . از بحث و جدل با همسرتان پرهیز کنید تا رابطه عاشقانه ای برقرار کنید . در زمان معاشقه از حرف زدن در مورد شارژ و مشکلات ساختمان و امور روز مره فاصله بگیرید و در مورد عشق به زندگی تان صحبت کنید . از دیدن فیلم های پورن بشدت دوری کنید و با تخیل و توقع بالا وارد رابطه نشوید .
بیشتر بخوانید: ویژگی های زنان و مردانی که آمادگی ازدواج دارند ؟
نکات مهم معاشقه قبل از ازدواج
قبل از ازدواج باید در مورد مسائل و حد وحدود رابطه جنسی هم صحبت کنید . آموزش درست رابطه جنسی معمولا در کشور ما توسط خانواده ها صورت نمی گیرد . بهتر است برای آشنایی با نکاتی که در یک رابطه جنسی سالم باید رعایت شود به یک مشاور موفق مراجعه کنید . حدود معاشقه با حدود یک رابطه جنسی کامل فرق دارد . معاشقه با همخوابگی کاملا متفاوت است . معاشقه با کلام آغاز و فقط به هم آغوشی ختم می شود . باورها و دانسته های غلط در رابطه جنسی می تواند ضربه جبران ناپذیری به زندگی زناشویی وارد کند . فانتزی های جنسی که این روزها در زندگی زوجهای جوان باب شده می تواند عمر یک زندگی موفق را کوتاه و نابود کند . خلاق بودن در معاشقه می تواند هیجان یک رابطه را افزایش دهد و باعث دلبستگی بیشتر بین زوجین شود .
بیشتر بخوانید: موفقیت در ازدواج
تفاوت معاشقه و رابطه جنسی قبل و بعد از ازدواج
معاشقه و داشتن رابطه جنسی در دختر و پسری که فقط قصد ازدواج دارند با کسی که در دوره نامزدی قرار دارد کاملا متفاوت است . زمانیکه دختر و پسر قبل از ازدواج و خواستگاری به دنبال معاشقه و رابطه جنسی کامل بروند ، این عمل فقط از روی کنجکاوی و هوس است . اما در معاشقه بعد از عقد این عمل باعث دلبستگی و علاقه می شود . تجربه رابطه جنسی قبل از ازدواج باعث بالا رفتن توقعات در رابطه بعد از ازدواج می شود . و اگراین توقع رفع نشود شکاف عاطفی بین زن و شوهر اتفاق می افتد . تجربه رابطه جنسی قبل از ازدواج باعث ایجاد مهارت در فرد می شود . و زمانیکه این فرد تصمیم به ازدواج بگیرد قاعدتا به سراغ همسری خواهد رفت که این تجربه را ندارد و این ناهماهنگی باعث ناکامی در ازدواج می شود .
بیشتر بخوانید: تست مشاوره قبل از ازدواج
آسیب های معاشقه و رابطه جنسی فانتزی در ازدواج
این روزها با پیشرفت سریع تکنولوژی و دسترسی به اینترنت متاسفانه آسیب های ازدواج هم افزایش یافته است . دسترسی به فیلم هایی که روابط نامشروع ودر پی آن تکنیک های فانتزی و نادرست را آموزش می دهند ، باعث ایجاد آسیب در زندگی زناشویی شده است . افزایش تولید فیلم های پورن و تماشای آن ها توسط دختران و پسران تصورات جنسی یک رابطه را تغییر داده است . الگو برداری غلط از این فیلم ها باعث شده توقعات جنسی از یک رابطه سالم بالا برود . و اگر طرف مقابل قادر به پاسخگویی این نیاز نباشد متاسفانه روابط زوجین دچار تنش می شود . این تنش خاص زندگی زوج های جوان نیست و متاسفانه این بحران گریبان خانواده های میانسال جامعه را هم گرفته است . در این شرایط بهتر است برای افزایش آگاهی و بالابردن سواد یک رابطه درست به مشاور خانواده مراجعه کنیم .
بیشتر بخوانید: بهترین سن ازدواج از نظر اسلام
اصول کلی رابطه زناشویی
در رابطه جنسی و معاشقه از کسی الگوبرداری نکنید و با توجه به توانایی های خودتان پیش بروید . زمانی وارد رابطه جنسی شوید که هم خودتان آماده باشید هم بتوانید خواسته های طرف مقابل را برآورده کنید . رابطه زناشویی را محدود به نزدیکی نکنید و به پیش نوازی و آماده کردن همسرتان هم توجه کنید . سعی کنید از روش تکراری استفاده نکنید و در انجام این مراحل با توجه به خصوصیات و علایق همسرتان پیش بروبید .
وارد روابط آسیب زننده و فانتزی های جنسی غلط نشوید . بهداشت بدن و دندان را رعایت کنید از قرص های خوش بو کننده دهان استفاده نکنید . قرص سطح هورمون ها ی جنسی را در بدن کاهش می دهد . به شرایط مکانی که برای انجام رابطه در نظر دارید توجه کنید که بیش از اندازه گرم یا سرد نباشد . از نور مناسب در اتاق استفاده کنید و حتی از نور شمع و شمع آرایی غافل نشوید . توجه داشته باشید که بعد از رابطه هر دو طرف به اوج لذت جنسی رسیده باشند که اگر چنین اتفاقی نیفتاده باشد بی میلی به رابطه در وجود زن یا مرد اتفاق خواهد افتاد .
بیشتر بخوانید: تست روانشناسی قبل از ازدواج
سوالات متداول
 آیا معاشقه قبل از ازدواج صحیح است ؟
معاشقه اگر دردوره نامزدی که عقد موقت یا دائم خوانده شده صورت بگیرد کاملا درست است و باعث دلبستگی بین دختر و پسر می شود . اما دردوره آشنایی به هیچ وجه جایز نیست .
 تاثیر معاشقه قبل از ازدواج در زندگی مشترک چیست ؟
قبل از ازدواج دردوره نامزدی بهتر است فقط معاشقه صورت گیرد که باعث می شود زوجین برای شروع شدن زندگی مشترک و داشتن رابطه کامل ذوق و عطش بیشتری داشته باشند ، بهتر است انجام رابطه کامل جنسی به بعد از ازدواج موکول شود .
 مرز معاشقه قبل از ازدواج کجا تعریف می شود ؟
حدود معاشقه با توجه به فرهنگ و نظر دختر وپسر تعریف می شود اما معاشقه شامل عشق بازی کلامی ، لمسی و نوازش می شود و انجام رابطه جنسی کامل در آن تعریف نشده در اصل معاشقه یعنی ایجاد برانگیختگی هیجانی .
 آیا درخواست معاشقه قبل از ازدواج را باید پذیرفت ؟
زمانیکه دختر و پسر تصمیم قطعی برای ازدواج گرفتند و محرم شدند این درخواست کاملا بجا و درست است اما بهتر است تا قبل از ازدواج رسمی و زمانیکه زندگی مشترک زناشویی را شروع نکردند فقط به معاشقه اکتفا کنند .
 داشتن معاشقه قبل از ازدواج خوب است ؟
بله اصلا خود ازدواج و انجام رابطه کامل درست به کیفیت معاشقه قبل از آن بستگی دارد ، زمانیکه معاشقه صورت میگیرد سطح هیجان و دلبستگی و عشق بالا می رود و این باعث داشتن یک رابطه سالم و لذت بخش جنسی می شود .
بیشتر بخوانید: نکات مهم ارتباط قبل از ازدواج چیست ؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Married and Flirting: What’s Healthy vs. What Crosses the …
 برای مشاوره در زمینه حدود معاشقه قبل از ازدواج چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۵:۰۹ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

راز زندگی موفق چیست ؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
راز زندگی موفق یک سوال بزرگ در ذهن تمام زوج‌ هایی است که مادام احساس می کنند که زندگی مشترک آن ها در وضعیت ایده آل خود نمی باشد . راز زندگی موفق هرگز محدود به یک جنبه خاص مانند عشق یا وضعیت مالی نمی باشد . بلکه راز زندگی موفق نکاتی اصولی هستند که تمام جوانب زندگی را تحت شعاع قرار می دهند . راز زندگی موفق گنجینه ای از مهارت ها می باشد که بخش بزرگی از آن اکتسابی و قابل آموختن است . مشاوره خانواده میتواند با تحلیل وضعیت و شرایط زندگی مشترک شما و توجه به نقاط قوت و ضعف موجود ، راز زندگی موفق را به شما بیاموزد .
بیشتر بخوانید: مهارت ها در روانشناسی ازدواج موفق
راز زندگی موفق زناشویی
راز زندگی موفق زناشویی در دنیای امروزی که به کرات شاهد طلاق عاطفی ، جدایی و زندگی های پر از اختلاف ،کشمکش ، و نزاع هستیم میتواند نجات بخش باشد . راز زندگی موفق زناشویی همان باید ها و نباید هایی هستند که زوجین باید نسبت به یکدیگر و نسبت به زندگی در شرایط مختلف به جا بیاورند . راز زندگی موفق زناشویی دارای اصول و ارکان مشترکی است اما هرگز از زندگی دیگران قابل کپی برداری نمی باشد چرا که هر زوج زندگی منحصر به فرد خود را دارند پس نمی‌توان به دنبال تقلید کورکورانه از زندگی دیگران انتظار یک زندگی زناشویی موفق را داشت .
بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج موفق را بهتر بشناسیم
راز زندگی موفق زوجین
راز زندگی موفق زوجین اگر بخواهد به صورت سوال از زوج های مختلف پرسیده شود ممکن است پاسخ های متعدد و متنوعی را شاهد باشیم چراکه راز زندگی موفق زوجین با توجه به شخصیت زوج ، سن زوجین ، وضعیت اجتماعی زوج ، عقاید ، افکار ، فرهنگ و علایق زوج ، وضعیت مالی زوج و . . . ممکن است متفاوت باشد . یعنی زوج با توجه به وضعیتی که در آن قرار دارند و شکل رابطه آن ها ، ممکن است راز موفقیت رابطه خود را در گرو موارد خاصی بدانند به همین دلیل است که نمیتوان راز زندگی موفق را کپی برداری کرد اما میتوان آن را الگوی خود قرار داد .
اصلی ترین راز زندگی موفق
اصلی ترین راز زندگی موفق می تواند شامل موارد زیر باشد . ابراز علاقه کلامی ، بیان واضح احساسات ، افکار ، نظرات و عقاید ، گوش دادن بجا و به اندازه به یکدیگر ، توجه به کیفیت و کمیت رابطه زناشویی ، قدردانی از یکدیگر ، شناخت مسئولیت ها و پذیرش آن ها ، درک تفاوت های فردی و فطری زن و مرد ، احترام متقابل ،بیرون رفتن و گذراندن وقت به صورت دو نفره ، کمک به پیشرفت فردی و اجتماعی یکدیگر ، داشتن هدف و برنامه ریزی برای آن ، اختصاص دادن وقت برای توجه به نقاط ضعف و قوت زندگی مشترک ، واقع گرایی و حذف توقعات غیر معقول از یکدیگر ، پذیرش اشتباهات و تلاش برای رفع آن ها و . . .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق
راز خوشبختی در زندگی زناشویی
راز خوشبختی در زندگی زناشویی به دیدگاه و تعریف فرد از خوشبختی نیز بستگی دارد . طبیعتا فردی که به شدت مادی گرا است وضعیت مالی آنچنانی را خوشبختی میداند و کار و سرمایه گزاری را راز خوشبختی . اما اگر تعریف از خوشبختی تعالی همه جانبه زوج باشد پایه ها و اصول مشترکی دارد که برخی از آن ها مانند دوران شناخت ، مربوط به قبل از ازدواج است و میتوان از طریق مشاوره قبل از ازدواج آن ها را فرا گرفت . برخی دیگر نیز مربوط به مهارت های زندگی مشترک است و مشاوره ازدواج میتواند راهنمای ما در این زمینه باشد . راز های ازدواج موفق و خوشبختی به راحتی قابل یادگیری و اجرا می باشند فقط نیازمند مطالعه در این زمینه و استفاده از تجربه افراد متخصص مانند کارشناسان مشاوره خانواده میباشد .
بیشتر بخوانید: موفقیت در ازدواج
سوالات متداول
زندگی مشترک موفق چگونه است ؟
زندگی مشترک موفق بگونه ای است که زوج از نظر شخصیتی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی ، روحی روانی رو به پیشرفت و تکامل باشند .
اصول زندگی موفق چیست ؟
کسب مهارت های زندگی مشترک برای داشتن واکنش مناسب در شرایط مختلف از اصول زندگی موفق است .
ویژگی زندگی خوب چیست ؟
علاقه پایدار دو طرفه ، صمیمیت و نشاط ، تعهد و وفاداری ، هدف ، برنامه ریزی ، پیشرفت ، انگیزه و امید به آینده و . . . از نشانه های زندگی خوب می باشند .
بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع:What is the Secret to Success in Life? 
 برای مشاوره در زمینه راز زندگی موفق چیست ؟
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۴:۱۵ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
مشاوره قبل از ازدواج آنلاین راهی است بسوی خوشبختی . مشاوره قبل از ازدواج یک میز گرد خانوادگی است برای رسیدن به تفاهم برای یک پیوند . مشاوره قبل از ازدواج آنلاین برای کسانی است که میخواهند کمتر اشتباه کنند . اگر به فردی که پیشنهاد ازدواج داه اید به شما پیشنهاد مشاوره داد بدانید با فردی نکته سنج آشنا شده اید . فردی که به خود احترام میگذارد . فردی که آینده برایش اهمیت دارد . این شخص به خوشبختی خود می اندیشد . کسی که به خود اهمیت میدهد برای خانواده نیز فردی مفید خواهد بود . چون او قدر داشته هایش را میداند . او عاقبت اندیش است و فرزندان شما را نیز عاقبت بخیر خواهد کرد . در جلسه مشاوره قبل از ازدواج حتما سوال خواهد شد کدامیک از شما پیشنهاد مشاوره داد ؟ تعجب نکنید این سوال روشن میکند کدامیک از شما نسبت به آینده خود حساستر هستید .
مشاوره خانواده یک گام به جلو است . شما در ابتدای زندگی با خواسته ها و سلایق هم آشنا نیستید . مشاوره ازدواج شما را به طور ریشه ای باهم آشنا میکند . بعد از یک مشاوره خوب شما با رفتارها ، سلایق و حتی آرمانهای هم آشنا میشوید . مشاوره قبل از ازدواج آنلاین برای رسیدن به یک هم فکری سالم است . یک هم اندیشی بی نقص . مشاوره آنلاین میتواند برای هردو آینده ای روشن را رقم بزند . در دنیای اینترنت با روش آنلاین میتوان به یک مشاوره خوب دست یافت . مشاوره ای که در آن همه حضور دارند و برای یک پیوند میخواهند به یک نتیجه خوب برسند . در این مشاوره همه واقعیتها را بازگو میکنند تا یک مشاوره بی عیب و نقص شود . تا سرنوشت دو نفر با صداقت پیوندی جاودانه بخورد .
بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج
فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین
فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین واضح و مشخص است . از فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین میتوان به راحتی افراد شرکت کننده در این مشاوره اشاره کرد . در این مشاوره هرکسی در هر جایی که هست میتواند به مشاوره بپردازد . در محل کار یا در محوطه یک محیط آموزشی . در میان اعضای خانواده یا در یک سفر . حتی ممکن است یکی از اعضا مشاوره در شهر یا کشوردیگری سکونت داشته باشد . از فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین همین است که بدون فوت وقت میتوان دراین مشاوره شرکت نمود . از فواید مشاوره قبل از ازدواج آنلاین میتوان به موضوع دیگری پرداخت . نامزد ازدواج شما در یک شهر دیگر زندگی میکند اگر بخواهد به شهر شما برای مشاوره بیاید با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد . اول هزینه یک سفر است . با مشاوره آنلاین این هزینه حذف خواهد شد.
بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق
مشاوره آنلاین
از دیگر مشکلات اینست که طرف مقابل شما در شهر شما مکانی برای اقامت سفر نداشته باشد . هزینه خوراک و ترانسفر در یک شهر نیز با مشاوره آنلاین حذف میشود . علاوه بر اینها او باید چند روزی محل کارش را ترک کندتا بتواند در یک مشاوره حضوری شرکت کند . تمام این مشکلات با مشاوره آنلاین حل میشوند . نگرانی اینکه قبل ازازدواج با کسی که هنوز تصمیمی درباره اش گرفته نشده باید در یک مکان حضور پیدا کند نیز ازبین میرود . در این مشاوره همه افراد خانواده میتوانند شرکت کنند و نظر بدهند تا مشاور بر اساس واقعیات بتواند راهنمایی کند . البته این نظر دادنها با دخالت تفاوت دارد . نظرها تحت مدیریت روانشناس یا مشاور گفته میشوند و از دخالت دیگران جلو گیری خواهد شد . اما شنیدن نظرها به رسیدن به واقعیتها کمک میکند .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین
مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با بکارگیری مهارتهای خاصی در جهت رضایتمندی مراجعانش تلاش میکند . مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با در نظر گرفتن امکانات اینترنتی برای رفاه مراجعه کنندگان تلاش میکند . مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین با در نظر گرفتن فضایی مناسب برای دست اندرکاران به آنها آرامش و رفاه میبخشد . دردسترس بودن نیز از دیگر امکانات رفاهی یک مرکز مشاوره قبل از ازدواج آنلاین است . یکی از نکات مهم یک مرکز مشاوره خسته نکردن مشاوران و روانشناسان است . این نیروهای ارزنده زمانی میتوانند مشاوره خوبی بدهند که خودشان از سلامت روانی و جسمی برخوردار باشند . زمانی که یکی از پرسنل بیمار میشوند بهتر است به آنها مرخصی با حقوق داده شود تا ذهنی آرام ومطمئن داشته و بتوانند راهنما ی خوبی برای مراجعان باشند . سلامت جسمی و روانی و امنیت شغلی و مالی حق درمانگران و مشاوران میباشد .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی
مرکز مشاوره خانواده
مشاورانی که خاطری آسوده دارند بهتر و مفیدتر مشاوره خواهند داد . مشاوران یک مرکز باید پر انرژی و علاقه مند باشند . یک مشاور پر انرژی دیرتر خسته میشود . این مشاور چون به کارش علاقه دارند همیشه مطالعه میکند . مطالعه کتابهای تازه به چاپ رسیده . او از اخرین خبرهای دنیای روانشناسی مطلع است . آخرین فن آوری ها و تکنیکهای روانشناسی را میشناسد . او یک مشاور آپ دیت است . او میخواهد در کارش بهترین باشد . با انگیزه و علاقه مند باظاهری آراسته در محل کارش حضور پیدا میکند . او مشتری مدار است ولبخند زدن را فراموش نمیکند . به نظر ها و اعتقادات قومی مراجعان احترام میگذارد . نسبت به نظر مراجعان درباره خود بی تفاوت و بی اهمیت نیست . یک مشاور کوشا است همیشه برای رضایت مراجعان تلاش میکند . یک مرکز مشاوره در استخدام درمانگران و مشاورانش دقت میکند .
بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج
مشاوره قبل از ازدواج آنلاین آویژه
مشاوره قبل از ازدواج آنلاین آویژه برای ساختن دنیای برتر است . دنیای که همه میخواهند در آن موفق باشند . مشاوره قبل از ازدواج آنلاین آویژه با درک این که یک ازدواج موفق میتواند بر جامعه تاثیر بگذارد تلاش میکند . یک ازدواج موفق نه تنها در خانواده پرفایده است بلکه برای نسلهای بعدی نیز خوشبختی به همراه می آورد . در داشتن محیطی سالم و با نشاط موثر است . معیارهای ازدواج شمردنی نیستند بلکه باید آنهارا درک کرد . مشاوره قبل از ازدواج هم برای همین موضوع است . برای اینکه با معیارهای ازدواج موفق همخوانی داشته باشیم بعد تصمیم بگیریم . مرکز مشاوره آویژه با داشتن استانداردهای جهانی سعی دارد جهانی بسازد که برای جامعه خود اهمیت قائل هستند . مردمانی که میدانند هرکدام مانند یک بخش از ارگانیسم جامعه خود میباشند . هریک درست وسالم نباشیم بخشی از جامعه ما بیمار خواهد بود .
مشاوره ازدواج راهیست بسوی افقهای روشن زندگی . راهی که باید همه خود را ملزم به پیمودن آن کنند تا در سایه آن همه شاد باشند . فرهنگ مشاوره یعنی رسیدن به جایگاهی که هرکس برای خود احترام قائل شود . کسی که برای خود احترام قائل میشود به افراد پیرامون خود نیز اهمیت میدهد . احترام گزاردن نه به معنای خود خواهی وغرور است بلکه اهمیت دادن به لایف استایل خود میباشد . روش زندگی برای هر کس مهم است . روشهای زندگی هستند که مارا به دیگران پیوند میدهند .
بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین
بهترین مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و تلفنی
بهترین مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و تلفنی مشاوره ای است که اگر دو نفر باهم به تفاهم برسند . اگر قرار است خوشبخت نشوند با لبخند و رضایت با هم خداحافظی کنند . اگر باهم خوشبخت میشوند به تقویت نکات مثبت و.وجه اشتراکها بپردازند . نکاتی را که آنها را از هم متمایز میکند یا حذف کنند یا جایگاه مناسبی برای استفاده از آن بیابند که به دیگری آسیب نرساند . مثلا قرار است با یکی زندگی کنیم که او از نگاه کردن به خبرهای ورزشی بدش می آید . تلویزیون را درجایی نگذاریم که او مدام مجبور باشدهنگام خبرهای ورزشی آنها را ببیند . یا از بلند کردن صدای تلویزیون خود دادری کنیم یا زمانی خبرها را ببینیم که او درخانه نیست . بهترین مشاوره قبل از ازدواج آنلاین و تلفنی این نکات را بررسی و به ما یادآوری میکند .
بیشتر بخوانید: ویژگی های زنان و مردانی که آمادگی ازدواج دارند ؟
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع : Happily Ever After
 برای مشاوره در زمینه مشاوره قبل از ازدواج آنلاین
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۸:۳۲ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

سن مناسب برای ازدواج

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
سن مناسب برای ازدواج مسئله‌ ای است که هم در مورد ازدواج دختران و هم در مورد ازدواج پسران بسیار مهم می باشد . بار ها در پرونده‌ های مشاوره خانواده و جلسات مشاوره ازدواج مواردی وجود داشته است که ازدواج زود هنگام باعث آسیب جسمی و روحی زوج شده است و منجر به نتایجی مانند طلاق عاطفی و جدایی شده است . از این رو تشخیص سن مناسب برای ازدواج بسیار حیاتی است . علم روانشناسی در شاخه روانشناسی ازدواج توانسته است با تکیه بر سال‌ ها پژوهش و تحقیق سن مناسب برای ازدواج را به صورت تقریبی مشخص کند . سن مناسب برای ازدواج از دیدگاه روانشناسی بر اساس اصول و معیار هایی تعیین شده است که تمامی آن ها در ازدواج موفق تاثیر گذار هستند .
بیشتر بخوانید:ویژگی های بهترین همسر چیست ؟
سن مناسب برای ازدواج
سن مناسب برای ازدواج بیش از آنکه توسط دیگران به فرد پیشنهاد یا تحمیل شود به تشخیص خود فرد بستگی دارد . اینکه فرد تا چه اندازه از لحاظ شخصیتی ، روانی ، عاطفی و مادی آمادگی ازدواج را در خود ببیند در تعیین سن مناسب برای ازدواج بسیار مهم است . در واقع تشخیص اینکه آیا فرد در سن مناسب برای ازدواج قرار دارد یا خیر ، جدای از ملاک های مادی و ظاهری کار آسانی نمی باشد . اما روانشناسان و کارشناسان مشاوره قبل از ازدواج به علت داشتن دانش و سال ها تجربه در این زمینه میتوانند طی چند جلسه مشاوره تشخیص دهند که آیا فرد به کمال و بلوغ لازم برای شروع زندگی مشترک رسیده است یا خیر .
بیشتر بخوانید: تفاوت سنی مناسب برای ازدواج
سن مناسب ازدواج برای خانم ها
سن مناسب ازدواج برای خانم ها با توجه به چه نکاتی تعیین می شود ؟ به طور کل ، طبیعت زنان از نظر جسمی و روحی روانی بسیار ظریف تر و لطیف تر از مردان است از این رو در مواقع تنش و شرایط سخت عموما زنان آسیب پذیرترند . یکی از مواردی که احتمال آسیب جسمی و روحی در آن برای زنان بسیار زیاد است مسئله ازدواج است البته ازدواجی که اصولی و موفق نباشد . سن ازدواج در موفقیت یا عدم موفقیت آن بسیار موثر است از این رو تشخیص سن مناسب ازدواج برای خانم ها بسیار مهم است .
پیش از هر چیزی رسیدن به بلوغ جسمی و جنسی در تعیین سن مناسب برای ازدواج خانم ها اهمیت دارد چرا که در صورت عدم بلوغ جنسی آسیب هایی که در پی روابط زناشویی به جسم فرد وارد می شود بسیار خطرناک و جدی هستند و حتی ممکن است توانایی باروری فرد را تهدید کنند . پس از بلوغ جنسی ، بلوغ عاطفی ، فکری ، روحی و در کل بلوغ شخصیتی فرد در سن مناسب ازدواج برای خانم ها تاثیر گذار هستند . اینکه فرد بتواند مصلحت خود را تشخیص دهد ، آگاهی لازم را از زندگی زناشویی داشته باشد ، به آن متمایل باشد و با انتخاب و خواست خود در مورد ازدواج تصمیم بگیرد همگی از مواردی هستند که به عنوان بلوغ در تعیین سن مناسب ازدواج تاثیر گذار هستند .
بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج
سن مناسب برای ازدواج موفق
سن مناسب برای ازدواج موفق به گونه ای در نظر گرفته شده است که احتمال موفقیت ازدواج طبق آمار ، در رنج سنی تعیین شده بیشتر است . اما مواردی هم وجود دارد که خارج از این محدوده سنی ازدواج کرده اند و توانسته اند ازدواج موفقی را داشته باشند .
پس تعیین سن مناسب برای ازدواج موفق به این معنا نمی باشد که تمام افراد صرفاً در رنج سنی تعیین شده می توانند ازدواج موفق را تجربه کنند بلکه هر زمان که فرد احساس کند به ثبات و تکامل شخصیتی لازم دست پیدا کرده است و آمادگی مادی لازم برای ازدواج را دارد می توان گفت که در سن مناسب برای ازدواج موفق قرار دارد . اما علم روانشناسی ازدواج با در نظر گرفتن تمامی موارد مهم و تاثیر گذار توانسته است محدوده سنی ۲۳ تا ۲۵ سال را برای زنان و ۲۷ تا ۲۹ سال را برای مردان به عنوان سن مناسب برای ازدواج موفق در نظر بگیرد .
بیشتر بخوانید: مهمترین نکات سن ازدواج برای دختران و پسران
سن مناسب برای ازدواج از نظر اسلام
سن مناسب برای ازدواج از نظر اسلام به صورت دقیق مشخص نشده است و اسلام به سن خاصی برای ازدواج زن و مرد مستقیما اشاره نکرده است . اما در آیات و روایات بسیاری در مورد ازدواج و جوانب مختلف آن بار ها صحبت شده است . در مورد سن مناسب برای ازدواج از نظر اسلام نیز چنین بیان شده است که فرد باید به بلوغ برسد و بتواند در شرایط مختلف مصلحت خود را تشخیص دهد و تمایل به ازدواج را در خود احساس کند . یعنی در اسلامی صریحاً به جوانب مختلف بلوغ مانند بلوغ جنسی ، بلوغ شخصیتی و بلوغ فکری اشاره شده است و ازدواج را در سنی مناسب دانسته است که فرد به این بلوغ رسیده باشد .
نکته مهمی که از در اسلام در مورد سن ازدواج به آن اشاره شده است مسئله تمایل فرد است یعنی حتی اگر فرد به بلوغ لازم رسیده باشد اما تمایل به ازدواج نداشته باشد نمی‌توان گفت که در سن مناسبی قرار دارد . به طور کل اسلام حداقل سن لازم برای ازدواج دختران را ۹ سالگی و حداقل سن لازم برای ازدواج پسران را ۱۵ سالگی در نظر گرفته است .
بیشتر بخوانید: آیا استخاره برای ازدواج صحیح است ؟
سن مناسب ازدواج برای جوانان
سن مناسب ازدواج برای جوانان متاسفانه امروزه تحت تاثیر عوامل مادی و اقتصادی قرار گرفته است . به دلیل فرهنگ های نادرستی که در مورد ازدواج به وجود آمده است و همینطور شرایط سخت زندگی مدرن امروزی ، سن مناسب ازدواج برای جوانان روز به روز در حال افزایش است . تحولات فرهنگی ، تربیت اجتماعی و خانوادگی ، سیستم آموزشی ، شرایط زندگی و . . . . همگی باعث شده اند که شکل گیری بلوغ لازم برای ازدواج در افراد به تاخیر بیفتد و افراد تمایل به ازدواج و آمادگی آن را دیر تر در خود احساس کنند .
نبود آگاهی کافی و بینش درست در مورد ازدواج باعث شده است که بجای ازدواج در سن مناسب بیشتر شاهد ازدواج های زود هنگام یا ازدواج های دیر هنگام باشیم . اما میتوان با کمک نهاد های فرهنگی مرتبط مانند مراکز مشاوره قبل از ازدواج ، فرهنگ سازی لازم را در مورد ازدواج انجام داد تا شاهد ازدواج های موفق در سنین مناسب باشیم .
بیشتر بخوانید: معیارهای اصلی ازدواج موفق را بهتر بشناسیم
سوالات متداول
سن مناسب برای ازدواج در ایران چیست ؟
سن مناسب برای ازدواج در ایران تحت تاثیر فرهنگ موجود در محل زندگی و شرایط اقتصادی افراد است و این باعث شده است که نوسان سنی زیادی در مورد سن ازدواج در ایران وجود داشته باشد .
سن مناسب برای ازدواج از دیدگاه اسلام ؟
همانطور که گفته شد اسلام ازدواج را نه برای زنان و نه برای مردان به سن خاصی محدود نکرده است و بلوغ و تمایل فرد را برای ازدواج در اولیت قرار داده است . با این حال در اسلام به حداقل سن لازم اشاره شده است که این سن برای دختران ۹ سالگی و برای پسران ۱۵ سالگی میباشد .
آیا سن مناسب ازدواج برای زنان و مردان مشابه است ؟
قطعا سن مناسب ازدواج برای زنان و مردان مشابه نمیباشد چرا که طبیعت زن و مرد کاملا از نظر جسمی و روحی روانی با یکدیگر متفاوت است و این تفاوت های فطری باعث شده است که بلوغ در هر کدام در سن خاصی ایجاد شود . برای مثال همین تفاوت در رسیدن به بلوغ باعث شده است که مردان نسبت به زنان دیر تر مسئولیت پذیر شوند و دیر تر به بلوغ فکری برسند .
سن مناسب ازدواج برای دختران چند سال است ؟
سن مناسب ازدواج برای دختران از نظر روانشناسی ۲۳ تا ۲۵ سالگی است و انتظار میرود فرد در این سن به آمادگی لازم برای ازدواج رسیده باشد .
سن مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسان چند سال است ؟
سن مناسب برای پسران رنج سنی ۲۷ تا ۲۹ سال است و برای دختران نیز از ۲۳ تا ۲۵ میباشد .
بیشتر بخوانید: معیارهای یک پسر خوب برای ازدواج
خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره تلفنی ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع :Best Age to Get Married: What Math Tells Us 
 برای مشاوره در زمینه سن مناسب برای ازدواج
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۶:۲۱ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)

شرایط ازدواج موفق

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|۵٫۰
۰۱
شرایط ازدواج موفق در دهه های مختلف همواره درحال تغییر است . برای یک ازدواج موفق ، داشتن برخی شرایط چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ بلوغ فکری و روانی لازم است . اما اینکه داشتن کدام یک از این شرایط ، خوشبختی یک ازدواج را تضمین می کند مسئله ای است که روانشناسان همواره در پی آن بوده و هستند و قدمت این تحقیقات بر می گردد به همان زمانی که اولین ازدواج تاریخ شکل گرفت .
البته نا گفته نماند که در این تحقیقات به نتایجی هم رسیده اند که در ادامه به ذکر آن خواهیم پرداخت . شرایط ازدواج موفق را می توان به دو دسته تقسیم کرد : یکی شرایط مالی که معمولا خیلی ضامن خوشختی نیست اما می تواند حلال برخی مشکلات زندگی باشد و درواقع می تواند موجب ماست مالی مشکلات دیگر در زندگی شود که این مورد این روزها بسیار به چشم می خورد . اگر خوب به اطراف نگاه کنید حتما ازدواجی را می بینید که فرد اگر شرایط مالی خوبش را نداشته باشد دیگر هیچ نقطه قوتی در زندگی ندارد اما به دلیل داشتن همان شرایط خوب مالی زندگی به ظاهر موفقی را دارد .
بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق
درک مشترک
مورد بعدی که از شرایط ازدواج موفق تلقی می شود و تضمین بیشتری نسبت به مورد قبلی دارد زمانی است که فرد از لحاظ فکری مناسب باشد . در واقع ازدواجی که زن و مرد درک مناسبی از خواسته های یکدیگر داشته باشند و هردو به دنبال فراهم کردن آسایش دیگری باشند از موفق ترین ازدواج ها محسوب می شود . یکی از راه های شناخت شرایط ازدواج موفق قبل از آنکه وارد زندگی مشترک شده باشید مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج است زیرا با این کار می توانید از یک شکست در زندگیتان پیشگیری نمایید .
بیشتر بخوانید: ویژگی های اصلی ازدواج‌ های موفق چیست ؟
شرایط ازدواج موفق در اسلام
شرایط ازدواج موفق در اسلام نیز مشخص شده است . از آنجایی که دراسلام بسیار به ازدواج سفارش شده است ، به واسطه پیامبران و قرآن نیز شرایط ازدواج موفق در اسلام ذکر شده تا مسلمانان با ازدواج درست به آرامش بیشتری در زندگی دست پیدا کنند . ازجمله شرایط ازدواج موفق در اسلام می توان به مومن بودن همسر ، داشتن اصالت و تفاوت سنی مناسب اشاره کرد زیرا در قرآن و سفارش ائمه و پیامبران ذکر شده است .
بیشتر بخوانید: اهمیت سن در ازدواج موفق
شرایط ازدواج موفق از نظر روانشناسان
شرایط ازدواج موفق از نظر روانشناسان به عوامل زیادی بستگی دارد . اگر زن و مرد به بلوغ فکری رسیده باشند و خود بتوانند برای سرنوشتشان تصمیم گیری کنند برای ازدواج موفق یک قدم مثبت برداشته اند . نکته قابل ذکر این است که انتخاب همسر نباید به دلایل بالا رفتن سن یا موقعیت مالی و اجتماعی همسر باشد البته درست است که این موارد هم برای ازدواج مهم هستند اما نباید الویت قرار بگیرند . از جمله شرایط ازدواج موفق از نظر روانشناسان می توان به موارد زیر اشاره نمود :
۱٫تفاوت سنی مناسب . (حدودا بین ۳ تا ۵ سال)
۲٫عشق و علاقه بین زن و مرد
۳٫فرهنگ و طرز تفکر یکسان
۴٫شرایط مالی و خانوادگی همسطح
تحقیقات روانشناسان
البته گفتی است که تمام این موارد همواره استثناعاتی را داشته اند که چه بسا بسیار موفق هم بوده اند اما این موارد با توجه به تحقیقات روانشناسان تضمین بیشتری برای یک ازدواج موفق دارد . همچنین معیارهای ازدواج در هر فرد متفاوت است درنتیجه نمی توان به طور صدرصد گفت که با چه چارچوبی می توان یک ازدواج موفق داشت . بهترین پیشنهاد برای پیدا کردن چارچوب های شخصی هر فرد مراجعه به مشاوره ازدواج است چرا که با تخصص و تجربه می تواند ابتدا رفتار های درونی شخص را تشخیص دهد سپس با توجه به آن همسر آینده را بسنجد .
بیشتر بخوانید: مهارت ها در روانشناسی ازدواج موفق
شرایط ازدواج موفق برای پسران
شرایط ازدواج موفق برای پسران یکی از دغدغه های مهم پسران در سنین جوانی است . معمولا پسر ها سعی می کنند با فراهم کردن مواردی چون شغل و ماشین و … خود را برای یک ازدواج موفق آماده کنند اما بهتر است بدانید این موارد تنها ویترینی برای ازدواج است پس اگر به دنبال ازدواج موفق هستید باید علاوه بر شرایط مالی بر موارد دیگری همچون اخلاق و رفتارتان تسلط داشته باشید و خودتان را تا حد زیادی بشناسید تا در زندگی مشترک به مشکل برنخورید .
بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق
شرایط ازدواج موفق برای دختران
شرایط ازدواج موفق برای دختران نیز اهمیت فراوانی دارد . برخی دختران به دلیل ترس از شکست در زندگی مشترک دچار وسواس های فکری می شوند و در انتخاب همسر حساس می شوند . بهترین پیشنهاد برای حل این موارد در نظر گرفتن ملاک هایی برای ازدواج است که می توان در طرح آن از یک مشاور خانواده کمک گرفت .
بیشتر بخوانید: چگونه ازدواج موفق اینترنتی داشته باشیم ؟
خدمات مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه
لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .
در این راستا مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
منبع: The Keys to a Successful Marriage
 برای مشاوره در زمینه شرایط ازدواج موفق
از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از سراسر کشور
با 09353000102 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره خیانت و ازدواج و کودک و افسردگی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۰:۰۹ توسط:روانشناس آویژه موضوع: نظرات (0)